Slovak Open aj s veľkým menom, o titul zabojuje víťaz US Open

Rakúsky tenista Dominic Thiem.
Rakúsky tenista Dominic Thiem. (Autor: Reuters)
TASR|26. sep 2023 o 12:43

Podujatie štartuje 9. októbra.

BRATISLAVA. V hlavnej súťaži tenisového Peugeot Slovak Open (9.10. - 15.10.) sa predstavia minimálne traja domáci hráči.

Priamo v hlavnej súťaži je Alex Molčan, dvaja Slováci dostanú voľnú kartu a ďalší môžu postúpiť z kvalifikácie.

Tohtoročná edícia ja historicky najvyššie dotovaná, jednotkou je obhajca Márton Fucsovics z Maďarska a pozornosť púta aj Rakúšan Dominic Thiem, víťaz grandslamového US Open z roku 2020.

Domáci tenisti majú za sebou nedávny triumf v dueli 1. svetovej skupiny Davisovho pohára nad Gréckom.

Skalp domáceho lídra Stefanosa Tsitsipasa získal v Grécku práve Molčan, ktorý je na najväčšom slovenskom challengri štrnásty nasadený hráč.

Druhý pod čiarou je Lukáš Klein, ktorý dostane spolu s Norbertom Gombosom voľnú kartu

"Lukáš zatiaľ nie je v hlavnej súťaži, ale počítame s tým, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa tam dostane po odhláškach. Zatiaľ počítame s jeho účasťou cez voľnú kartu," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii Miloslav Mečíř, prezident Slovenského tenisového zväzu (STZ).

V prípade posunu slovenského tenistu obdrží miesto v hlavnej súťaži junior Lukáš Pokorný.

Ten má momentálnu istú voľnú kartu do kvalifikácie spolu Petrom Benjaminom Privarom a Michalom Krajčím.

"Krajčí je štvrťfinalista ME juniorov, verím, že sa pokúsi urobiť dobrý výsledok aj tu.

Benjamin Priavara a Lukáš Pokorný klopú na dvere užšieho tímu Davisovho pohára," povedal k juniorom Igor Moška, riaditeľ turnaja a generálny sekretár STZ.

Kleina čaká ešte pred domácim podujatím turnaj v španielskom Alicante, kde obhajuje titul. "Tento týždeň sa ešte pripravujem na harde doma, čaká ma turnaj v Španielsku.

Potom sa budem tešiť na domáci turnaj, ktorý je dlhodobo môj najobľúbenejší. Dúfam, že mi bude sedieť nový povrch," povedal 25-ročný tenista. Na PSO sa prebojoval najďalej do semifinále.

Turnaj sa bežne koná prvý novembrový týždeň, k zmene došlo práve v súvislosti s navýšením dotácie a zatraktívnenia podmienok.

Okrem Fucsovicsa a Kleina púta z tohtoročných hráčov pozornosť aj ďalší Maďar Fabián Marozsan či Dominic Stricker zo Švajčiarska.

Maďarský tenista vyradil v 3. kole tohtoročného turnaja v Ríme svetovú dvojku Carlosa Alcaraza a Stricker zdolal Tsitsipasa v 2. kole grandslaomového US Open.

Na akceptačnom liste je celkovo osem hráčov z najlepšej stovky rebríčka ATP, najvyššie nasadenému Fucsovicsovi patrí 58. miesto.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Slovak Open aj s veľkým menom, o titul zabojuje víťaz US Open