Haas sa rozlúčil s rodným Hamburgom prehrou

Tommy Haas bol v minulosti svetovou dvojkou. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. júl 2017 o 20:35

Legendárny nemecký tenista Tommy Haas po sezóne ukončí kariéru.

HAMBURG. Legendárny nemecký tenista Tommy Haas sa v utorok rozlúčil s fanúšikmi v rodnom Hamburgu.

Tridsaťdeväťročný tenista, ktorý po sezóne ukončí kariéru, vypadol na turnaji ATP German Open už v prvom kole.

Haas prehral s Argentínčanom Nicolasom Kickerom 5:7, 2:6, keď sa trápil najmä na servise, ktorý v zápase stratil päťkrát. Duel sa pre dážď hral pod zatiahnutou strechou. V Hamburgu debutoval Haas pred 20-timi rokmi a hneď pri svojej prvej účasti sa prebojoval do semifinále.

Na antukovom turnaji má celkovo bilanciu 18 víťazstiev a 12 prehier, najlepší výsledok dosiahol v roku 2012, keď sa dostal do finále.

"Hlavou mi behalo veľa myšlienok. Nebol som schopný nájsť správny rytmus, nehral som svoju hru a chýbalo mi sebavedomie," povedal 249. hráč rebríčka ATP, ktorého kariéru poznačili zranenia ramena a boku.

Kicker, ktorý je v rebríčku na 96. priečke, získal Haasov servis v prvom sete trikrát, napriek tomu ho vyhral až za 52 minút 7:5. V druhom sete už ťahal Haas vo svojom 905. zápase v rámci ATP Tour výraznejšie za kratší koniec.

Napriek prehre mu po zápase aplaudovalo 4-tisíc fanúšikov, ktorí sa tak rozlúčili so svojom miláčikom.

Po skončení kariéry sa Haas bude naplno koncentrovať na ďalšiu kapitolu svojho života, stane sa turnajovým riaditeľom Indian Wells Masters.