Ázijská jazda pokračuje. Šramková si v Pekingu zahrá aj v treťom kole

Rebecca Šramková
Rebecca Šramková (Autor: REUTERS)
Sportnet, TASR|27. sep 2024 o 14:29 (aktualizované 27. sep 2024 o 14:41)

Slovenka vyradila 33. hráčku rebríčka WTA.

PEKING. Slovenská tenistka Rebecca Šramková pokračuje vo vynikajúcich výkonoch. Na turnaji v Pekingu zvládla aj druhú prekážku a postúpila do 3. kola.

Šramková čelila favorizovanej Ruske Jekaterine Alexandrovovej, ktorú zdolala po obrate 5:7, 6:4, 6:3. Jej ďalšia súperka bude Španielka Paula Badosová.

V prvom sete Slovenka nezvládla koncovku a prehrala 5:7, hoci viedla 5:3. Podobný obrat však nedopustila v druhom sete. Šramková viedla 3:1, súperka síce vyrovanala, ale v siedmej hre znovu Rusku brejkla.

V ôsmej hre Slovenka odvrátila tri brejkbaly súperky a v desiatej hre sa, aj vďaka výbornému podaniu, rýchlo dopracovala k setbalom a využila hneď prvý.

V rozhodujúcom sete začala lepšie Ruska. Za stavu 2:1 viedla Alexandrovová pri Šramkovej podaní 40:0, ale šancu zvýšiť premárnila. Naopak, v nasledujúcej hre jej Šramková vzala servis, dostala sa opäť do pohody a vyhrala tretí set 6:3.

Najlepšie obdobie kariéry

Bratislavská rodáčka zažíva najúspešnejšie obdobie svojej kariéry, počas ktorého v priebehu dvoch týždňov postúpila do finále v tuniskom Monastire a následne získala svoj premiérový titul na okruhu WTA, keď triumfovala na podujatí v thajskom meste Hua Hin.

Od 10. septembra zvíťazila v 13 zo 14 zápasov, neuspela len vo finále v Monastire proti Britke Sonay Kartalovej. V online rebríčku WTA sa posunula na nové maximum, 52. priečku.

Dvadsaťsedemročná Slovenka v Pekingu zdolala v kvalifikácii Slovinku Tamaru Zidanšekovú, následne i Rusku Polinu Kudermetovovú a v 1. kole hlavnej súťaže aj 48. hráčku svetového rebríčka Anhelinu Kalininovú.

Siniaková končí, neznáma Číňanka prekvapila

V ďalších zápasoch Ukrajinka Julia Starodubcevová triumfovala nad 27. nasadenou Češkou Kateřinou Siniakovou 6:2, 6:2.

O obrovské prekvapenie sa postarala 595. hráčka svetového rebríčka Šuaj Čang. Domáca Číňanka v 1. kole zdolala turnajovú šestku Američanku Emmu Navarrovú (8. v rebríčku WTA) 6:4, 6:2.

Britka Katie Boulterová vyradila Američanku Taylor Townsendovú 6:4, 6:4. Druhá nasadená Američanka Jessica Pegulová zdolala Francúzku Diane Parryovú 6:1, 7:6 (4).

Katie Volynetsová (USA) - Marta Kosťuková (Ukr.-14) 7:5, 6:3

Jessica Pegulová (USA-2) - Diane Parryová (Fr.) 6:1, 7:6 (4)

Naomi Osaková (Jap.) - Julia Putincevová (Kaz.-21) 3:6, 6:4, 6:2

Anna Kalinská (Rus.-10) - Hailey Baptisteová (USA) 3:6, 7:6 (2), 7:6 (5)

Veronika Kudermetovová (Rus.-32) - Sin-jü Wang (Čína) 3:6, 6:4, 7:5

Paula Badosová (Šp.-15) - Viktorija Tomovová (Bul.) 6:3, 6:2

Diana Šnajderová (Rus.-12) - Sofia Keninová (USA) 6:2, 6:3

Katie Boulterová (V. Brit.-26) - Taylor Townsendová (USA) 6:4, 6:4

Julia Starodubcevová (Ukr.) - Kateřina Siniaková (ČR-27) 6:2, 6:2

Greet Minnenová (Bel.) - Anastasia Potapovová (Rus.-28) 7:5, 2:6, 6:4

Domov»Tenis»Ázijská jazda pokračuje. Šramková si v Pekingu zahrá aj v treťom kole