Ďalší tenisový talent na Slovensku. Pohánková bojovala na ME o zlato

Slovenská tenistka Mia Pohánková s trénerom Róbertom Gašparetzom.
Slovenská tenistka Mia Pohánková s trénerom Róbertom Gašparetzom. (Autor: Slovenský tenisový zväz/ facebook)
TASR|2. okt 2023 o 10:00

V roku 2023 vyhrala aj štvorhru na EYOF.

PARMA. Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok do 16 rokov v talianskej Parme.

Vo finále nestačila v pozícii nasadenej dvanástky na trinástku pavúka Jeline Vandrommeovú z Belgicka a podľahla jej 4:6, 3:6.

S Vandrommeovou si zmerala sily už po tretí raz v tejto sezóne. Na WinterCupe ju zdolala v troch setoch, na SummerCupe s ňou nezískala ani set.

V Parme si zverenka trénera Róberta Gašparetza okrem striebra v dvojhre pripísala aj štvrťfinálovú účasť vo štvorhre po boku Soni Depešovej.

Pre pätnásťročnú hráčku Národného tenisového centra je to ďalší skvelý úspech v tomto roku. Po zisku zlatej medaily vo štvorhre na Európskom olympijskom festivale mládeže si teraz pripísala striebro z ME.

Na snímke sú slovenské tenistky Soňa Depešová a Mia Pohánková počas EYOF 2023.
Na snímke sú slovenské tenistky Soňa Depešová a Mia Pohánková počas EYOF 2023. (Autor: TASR)

"Som rada, že som na turnaj prišla v dobrej forme a prebojovala som sa do finále. Od začiatku som bola správne motivovaná a chcela som nadviazať na výsledok z minulého roka, keď som v kategórii do 14 rokov získala striebro.

Som rada, že sa mi to podarilo. Zlepšovala som sa od zápasu k zápasu. Na turnaji štartovalo veľa dobrých hráčok, takže dotiahnuť to do finále znamená vyhrať viacero kvalitných zápasov.

Verila som, že vďaka svojmu prístupu dokážem zvíťaziť, no som šťastná a vážim si aj druhé miesto. Ďakujem trénerskému tímu, mojim rodičom a taktiež STZ za vytváranie dobrých podmienok," povedala.

Aj Pohánkovej tréner Gašparetz si uvedomuje váhu úspechu:

"Prišli sme na turnaj s pokorou a chuťou dosiahnuť čo najlepší výsledok. Od začiatku bolo na Mii vidieť, že je na turnaj správne nastavená. Tento pocit v nej umocňovali víťazstvá vo dvojhre i štvorhre.

Išli sme zápas od zápasu, čím sme udržiavali disciplínu do každého dňa. Víťazstvá nad silnými hráčkami zo štvrťfinále a semifinále jej dodali chuť do posledného hracieho dňa. Vo finále Mia bojovala a snažila sa vyhrať.

Súperka však zahrala v dôležitých momentoch lepšie. Celý týždeň však hodnotím veľmi pozitívne a pevne verím, že to Mii v kariére len a len pomôže."

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Ďalší tenisový talent na Slovensku. Pohánková bojovala na ME o zlato