Roland Garros 2024: Schmiedlová nestačila v prvom kole na Talianku Erraniovú

Anna Karolína Schmiedlová na Roland Garros 2023.
Anna Karolína Schmiedlová na Roland Garros 2023. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. máj 2024 o 13:00

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu 1. kola Roland Garros 2024: Anna Karolína Schmiedlová - Sara Erraniová.

PARÍŽ. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová a talianska reprezentantka Sara Erraniová dnes hrali zápas 1. kola na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Schmiedlová na vlaňajší úspech z parížskej antuky nenadviazala. Po minuloročnom osemfinále vypadla už v prvom kole v dvoch setoch 3:6 a 2:6.

Kde sledovať Roland Garros 2024 v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Tenis ste sledovali spolu s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Sara Erraniová (Roland Garros 2024, 1. kolo, dnes, výsledok, utorok, LIVE)

Schmiedlová
Anna Karolína Schmiedlová dnes nemala nárok proti skúsenej talianskej tenistke Sare Erraniovej, ktorá potvrdila svoje kvality na antuke a bola v zápase prakticky po celý čas jasne lepšou hráčkou. Schmiedlová predviedla hlavne katastrofálny výkon na podaní, keď na ňom prehrala všetkých deväť hier, čo je naozaj unikátny prípad aj v ženskom tenise. Preto Schmiedlovej ani zďaleka nestačilo, keď získala podanie Erraniovej hneď päťkrát v zápase, keďže sama nedokázala získať ani jedinú hru na podaní. Erraniová sa tak môže tešiť z postupu do druhého kola na French Open, v ktorom sa stretne s americkou tenistkou Emmou Navarrovou. Naopak slovenský tenis na druhom grandslame sezóny už definitívne nemá žiadne zastúpenie v ženskej dvojhre. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu
6:2
Na záver zápasu dlhý forhend Schmiedlovej a Sara Erraniová zaslúžene postupuje do druhého kola na French Open po víťazstve v dvoch setoch 6:3 a 6:2!
40-15
importantPo vyhodenom forhende Schmiedlovej sú tu dva mečbaly pre Erraniovú!
30-15
Erraniová je už blízko k mečbalom, pretože Schmiedlová namierila bekhend do siete.
15-15
Vzápätí si však Schmiedlová pripisuje piatu dvojchybu v zápase.
0-15
Schmiedlová na podaní začína lepšie, keďže Erraniovej krížny bekhend sa tesne nezmestil do kurtu.
5:2
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
5:2
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2
Schmiedlová poslala bekhend za základnú čiaru a Erraniová vedie 5:2 v druhom sete, takže slovenská tenistka ide podávať na udržanie v zápase a pritom platí, že prehrala všetkých osem hier na podaní!
40-15
Erraniová na sieti zahrala presný krátky bekhendový volej a má dva gembaly.
30-15
Erraniová mala prevahu vo výmene a vynútila si bekhendovú chybu Schmiedlovej.
15-15
Ale Erraniová si tiež pomohla skrátením a následne mala priestor na zakončenie víťazným bekhendom.
0-15
Schmiedlová dobre rozohranú výmenu doviedla do víťazného konca úspešným dropshotom.
4:2
importantErraniová zakončila čistú hru pri podaní Schmiedlovej víťazným forhendom po čiare a vedie 4:2 v druhom sete!
40-0
importantAni pokus o dropshot sa Schmiedlovej nevydaril, preto má Erraniová ďalšie tri brejkbaly!
30-0
Schmiedlová tlačila z forhendovej strany, ale napokon prišiel jej nečisto trafený úder, ktorý jej pokazila celú výmenu.
15-0
Erraniová vytiahla ďalšie perfektné skrátenie, za ktorým sa Schmiedlová ani nerozbehla.
3:2
3:2
3:2
Takisto Schmiedlová pokazila aj forhend a po dlhej dobe si Erraniová podržala podanie, takže vedie 3:2 v druhom sete.
40-15
Schmiedlovej bekhendový return po čiare bol nepresný a Erraniová má dva gembaly.
30-15
Teraz aj úspešný prechod na sieť v podaní Erraniovej, kde zakončila krátkym forhendovým volejom.
15-15
Erraniová však opäť predviedla nechytateľný dropshot.
0-15
Vysoká loptička z forhendu Erraniovej nepadla do kurtu.
2:2
importantSchmiedlovej bekhend doletel za základnú čiaru a ani na siedmy pokus sa jej nepodarilo vyhrať hru na podaní, preto Erraniová vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!
A-40
importantTeraz je z toho už ďalší brejkbal pre Erraniovú, keďže Schmiedlová vyhodila forhend!
40-40
No tak to je neuveriteľné, ani v tejto chvíli z toho nie je prvé podržané podanie pre Schmiedlovú, keďže na sieti úplne pokazila smeč.
40-A
Dokonca aj gembal pre Schmiedlovú, keď Erraniová namierila bekhend do siete.
40-40
Schmiedlová ho však odvracia víťazným forhendom po čiare.
40-30
importantLenže Erraniová vytiahla skvelý dropshot, ktorý Schmiedlová už nevrátila a talianska tenistka má opäť brejkbal!
30-30
Erraniovej bekhend zastavila sieť.
30-15
Priamy bod pre Schmiedlovú.
30-0
Erraniová si pripravila pozíciu na sieti a zakončila smečom.
15-0
Ani v tejto chvíli Schmiedlová nezačína na podaní dobre, keďže bekhend poslala do siete.
1:2
1:2
1:2
importantNa tretíkrát už Schmiedlová uspela po vydarenom returne na sieti zakončila víťazným forhendom a vedie 2:1 v druhom sete!
30-40
Schmiedlovej bekhendový return skončil za základnou čiarou.
15-40
V dlhšej výmene Schmiedlová neuspela a jej bekhend skončil v sieti.
0-40
Teraz sa Schmiedlovej podaril zopakovať víťazný return aj z bekhendovej strany a priniesol jej tiež tri brejkbaly!
0-30
Víťazný forhendový return v podaní Schmiedlovej.
0-15
Schmiedlovej dobrý útok, ktorým si vynútila bekhendovú chybu Erraniovej.
1:1
importantErraniová však trafila víťazný forhendový return po čiare a ihneď si berie stratené podanie späť, takže je vyrovnané 1:1 v druhom sete!
40-15
Prvý sa Schmiedlovej podarilo odvrátiť priamym bodom.
40-0
Schmiedlová si pripisuje štvrtú dvojchybu v zápase a Erraniová má tri brejkbaly!
30-0
Navyše Schmiedlová poslala forhend za základnú čiaru.
15-0
Erraniová však pri podaní Schmiedlovej začína víťazným bekhendovým returnom.
0:1
importantSchmiedlová dobrým returnom prinútila Erraniovú k forhendovej chybe a do druhého setu vstupuje dôležitým brejkom!
40-A
importantSchmiedlová si vyslúžila druhý brejkbal, keď výmenu zakončila víťazným krížnym bekhendom!
40-40
Schmiedlová sa naďalej nevzdáva a Erraniová jej pomáha trafeným bekhendom do siete.
A-40
Erraniová mala v bekhendovej výmene navrch a zakončila ju víťazným úderom po čiare.
40-40
Schmiedlová v tejto výmene nebola trpezlivá a nakoniec vyhodila bekhend.
40-A
importantErraniovej bekhendový úder po čiare nepadol do kurtu a Schmiedlová má brejkbal!
40-40
Schmiedlová si však vybojovala zhodu, keď prinútila Erraniovú k forhendovej chybe.
40-30
Schmiedlovej sa však nepodarilo ideálne zareagovať na slajzovaný bekhend Erraniovej, keďže svoj bekhendový úder poslala do siete.
30-30
Erraniová poslala forhend do siete a Schmiedlová môže zabojovať o brejkbal.
30-15
V tejto výmene už Schmiedlová mala navrch a vynútila si Erraniovej bekhendovú chybu.
30-0
Schmiedlovej nevyšiel ani slajzovaný bekhend, ktorý doletel za základnú čiaru.
15-0
Druhý set začína vyhodeným forhendom Schmiedlovej.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Sara Errani.
0:0
6:3
importantErraniová prinútila kvalitným forhendovým returnom Schmiedlovú k chybe a talianska tenistka vyhrala prvý set výsledkom 6:3 najmä vďaka tomu, že Schmiedlová si ani raz z piatich pokusov nepodržala podanie!
A-40
importantErraniová si už vybojovala prvý setbal, keď najprv skrátila hru a následne zahral víťazný bekhend do otvorenej časti kurtu!
40-40
Ani v tejto chvíli sa to nepodarilo, keďže Schmiedlovej nevyšiel posledný forhendový úder.
40-A
Lenže Schmiedlová zahrala víťazný krížny forhend a má výhodu.
40-40
Zatiaľ však z toho stále nie je zisk prvej hry na podaní, keďže Schmiedlová poslala bekhend do siete.
30-40
Schmiedlová po dobrom podaní zakončila víťazným forhendom a má gembal.
30-30
Erraniovej slajzovaný forhend sa nezmestil do kurtu.
30-15
Krížny bekhend Schmiedlovej nepadol do kurtu a Erraniová sa približuje k setbalom.
15-15
Lenže Erraniová odpovedá víťazným forhendovým returnom.
0-15
V tejto chvíli si už Schmiedlová musí podržať podanie a začína víťazným forhendom po čiare.
5:3
importantDo tretice však už Schmiedlová našla cestu za víťazným bekhendom, po ktorom znižuje na 3:5 v prvom sete!
30-40
Ani na druhýkrát sa Schmiedlovej nepodarilo dostať loptičku do výmeny.
15-40
Erraniová prvý odvrátila priamym bodom.
0-40
importantVzápätí ďalší víťazný bekhend pre Schmiedlovú, ktorá má hneď tri brejkbaly!
0-30
Tentokrát víťazný bekhend po čiare v podaní Schmiedlovej.
0-15
Schmiedlová si pripravila pozíciu na úspešný smeč.
5:2
5:2
5:2
importantSchmiedlová zakončila ďalšiu stratenú hru na podaní dvojchybu, keď sa jej nepodarilo podanie udržať ani po štvrtýkrát a Erraniová vedie 5:2 v prvom sete!
40-15
importantVeľmi vysoké loptičky od Erraniovej, ktoré napokon prinútili Schmiedlovú pokaziť forhend a talianska tenistka má ďalšie brejkbaly!
30-15
Schmiedlová zaskočila Erraniovú presným forhendom po čiare.
30-0
Erraniová využila slabé druhé podanie Schmiedlovej na víťazný forhendový return po čiare.
15-0
Schmiedlová však na podaní začína len vyhodeným krížnym bekhendom.
4:2
importantSchmiedlovej sa vydaril útok, ktorý dokončila víťazným forhendom a opäť po brejku znižuje na 2:4 v prvom sete!
30-40
importantNajprv skvelá defenzíva Erraniovej, ale nakoniec jej nevyšiel pokus o dropshot a Schmiedlová má brejkbal!
30-30
Erraniová dáva Schmiedlovej šancu vďaka nepresnému forhendu.
30-15
Teraz sa Schmiedlovej aspoň podaril víťazný bekhendový return po čiare.
30-0
Schmiedlová naopak len vyhodila krížny forhend.
15-0
Erraniová začína na podaní víťazným forhendom.
4:1
4:1
4:1
importantErraniová v bekhendovej výmene pretlačila Schmiedlovú, keďže si vynútila jej chybu a dostáva sa do vedenia 4:1 v prvom sete!
40-15
importantErraniová si pripravila pozíciu na víťazný forhendový return po čiare a má dva brejkbaly!
30-15
Schmiedlová napálila bekhend do siete a opäť si komplikuje situáciu na podaní.
15-15
Vzápätí však Schmiedlová zaznamenala druhú dvojchybu v zápase.
0-15
Schmiedlová začína dobrým spôsobom aj na podaní, keďže Erraniovej bekhend skončil v sieti.
3:1
importantTeraz to Schmiedlová zahrala perfektne a po víťaznom bekhend po čiare zaslúžene znižuje na 1:3 v prvom sete!
40-A
importantErraniová pomáha pokazeným čopovaným bekhendom a Schmiedlová má tretí brejkbal!
40-40
Druhú príležitosť Erraniová odvrátila dokonalým dropshotom.
30-40
Prvý z nich Schmiedlová zahodila len nevynútenou chybou z bekhendovej strany.
15-40
importantSchmiedlová má úvodné brejkbaly v zápase, keď sa dočkala víťazného forhendu!
15-30
V tejto chvíli vytiahla Schmiedlová nechytateľný bekhendový return po čiare.
15-15
Schmiedlová však ďalšiu výmenu zakončila len nepresným forhendom.
0-15
Erraniová pomáha aspoň trafeným bekhendom do siete.
3:0
3:0
3:0
importantErraniová potvrdzuje svoju dominanciu v úvode zápasu víťazným forhendom po čiare, po ktorom vedie už 3:0 v prvom sete!
A-40
importantSchmiedlová nestihla ideálne zareagovať na return Erraniovej a forhend poslala do siete, preto bude čeliť ďalšiemu brejkbalu!
40-40
Erraniová odpovedá pripraveným prechodom na sieť a úspešným bekhendovým volejom.
40-A
Tentokrát Schmiedlová zahrala šikovný víťazný bekhend do protipohybu Erraniovej a má výhodu.
40-40
Schmiedlová však zabojovala a dobehla skrátenie Erraniovej, po ktorom na sieti zakončila presným volejom.
A-40
importantNo a prichádza prvá dvojchyba v zápase na strane Schmiedlovej, ktorá znamená ďalší brejkbal pre Erraniovú!
40-40
Schmiedlová si pripravila vynikajúcu pozíciu na zakončenie, ale posledný forhendový úder nezvládla.
30-40
Schmiedlová si pripisuje prvé eso v zápase a má gembal.
30-30
Teraz však bola defenzíva Erraniovej vynikajúca a Schmiedlovej posledný bekhend skončil v sieti.
15-30
Schmiedlová opäť vytiahla ďalší víťazný bekhend po čiare.
15-15
Predchádzajúcu chybu Schmiedlová napravila víťazným bekhendom.
15-0
V tejto chvíli bolo Schmiedlovej dostatočne účinné, ale následne pokazila forhendové obhodenie.
2:0
Ďalšie skrátenie Schmiedlovej nezafungovalo, keďže Erraniová ho dobehla a trafila víťazný bekhend, po ktorom vedie 2:0 v prvom sete.
40-15
Ani v tejto dlhšej výmene Schmiedlová nemala šancu, lebo Erraniová ju zakončila víťazným bekhendom po čiare.
30-15
Schmiedová stála ďaleko za základnou čiarou, čo Erraniová šikovne využila na úspešný dropshot.
15-15
Aj Erraniová sa však dopustila nevynútenej chyby z forhendovej strany.
15-0
Schmiedlovej sa vo výmenách zatiaľ príliš nedarí, pretože tentokrát bekhend poslala do siete.
1:0
importantVzápätí však Schmiedlová veľmi rýchlo vyhodila forhend a Erraniová vstupuje do zápasu brejkom!
40-30
Prvý z nich však Erraniová sama zahodila nevydareným forhendom.
40-15
importantEranniová dobehla skrátenie Schmiedlovej a zahrala víťazný bekhend, ktorý jej priniesol hneď dva brejkbaly!
30-15
Tentokrát však príliš dlhý forhend z rakety Schmiedlovej.
15-15
Eranniová sa pošmykla a aj vďaka tomu Schmiedlová zahrala prvý víťazný forhend v zápase.
15-0
Úvodná výmena nebola príliš dlhá a skončila sa nepresným bekhendom Schmiedlovej.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Vitajte pri sledovaní zápasu prvého kola ženskej dvojhry na French Open, v ktorom zabojuje o postup slovenská tenisová jednotka Anna Karolína Schmiedlová proti skúsenej 37-ročnej talianskej tenistke Sare Erraniovej. Tá svoj najväčší úspech v kariére dosiahla práve na tomto grandslamovom turnaji, keď si v Paríži v roku 2012 zahrala finále, ale v ňom prehrala s ruskou tenisovou legendou Mariou Šarapovou. V tomto ročníku sa už Erraniová musela predrať do hlavnej súťaže úspešnou kvalifikáciou a potvrdzuje, že na antukovom povrchu je aj vo vysokom tenisovom veku stále nebezpečnou súperkou. Presvedčiť sa o tom môže aj Schmiedlová, ktorá sa na Roland Garros naladila celkom prekvapivým triumfom na challengeri v Parme, ktorý jej po slabšej forme v úvode sezóny môže dodať sebavedomie a uvidíme, či naňho nadviaže aj v tomto zápase prvého kola proti veľmi nebezpečnej talianskej súperke a bývalej piatej najlepšej hráčky na svete Erraniovej.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:05.
Domov»Tenis»Roland Garros 2024: Schmiedlová nestačila v prvom kole na Talianku Erraniovú