Jamrichová nezíska druhý titul po sebe, nepotvrdila úlohu favoritky

Renáta Jamrichová odvracia loptičku vo finále junioriek na Australian Open 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. apr 2024 o 13:05

Z postupu do štvrťfinále sa tešila Salma Drgdová.

W15 Šarm aš-Šajch 2024

Dvojhra žien - osemfinále:

Renáta Jamrichová (SR) - Talia Neilsonová Gatenbyová (V. Brit.) 2:6, 5:7

Salma Drugdová (SR) - Daria Zelinskayová (Rus.) 6:1, 6:2

Katarína Kužmová (SR-1) - Mirjana Jovanovičová (Srb.) 7:6 (1), 6:3

ŠARM AŠ-ŠAJCH. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová nenapodobní úspech z minulého týždňa, keď získala vôbec prvý seniorsky titul.

Na rovnakom mieste, v egyptskom meste Šarm aš-Šajch, vypadla tentokrát na turnaji ITF v osemfinále, keď ju zdolala Britka Talia Neilsonová Gatenbyová.

Podľa kurzov i rebríčkového postavenia síce bola Slovenka favoritkou zápasu, no aj vďaka desiatim dvojchybám podľahla 18-ročnej tenistke 2:6, 5:7.

Jamrichová nezachytila začiatok prvého setu, v ktorom sa jej súperka dostala do vedenia 4:0. V druhom sete to bolo podstatne vyrovnanejšie, no ako rozhodujúci sa ukázal byť brejk z jedenásteho gemu.

Po 71 minútach ukončila Britka zápas svojim štvrtým esom.

Rovnako dlho trval aj zápas ďalšej slovenskej tenistky Salmy Drugdovej, no tá bola úspešnejšia. Rusku Dariu Zelinskayovú deklasovala 6:2, 6:1.

V akcii bola aj nasadená jednotka Katarína Kužmová, ktorá takisto ako jej krajanky čelila kvalifikantke. Srbku Mirjanu Jovanovičovú zdolala v dvoch setoch.