Jamrichová zlyhala v koncovke prvého setu, premiéra na okruhu WTA jej nevyšla

Renáta Jamrichová počas Wimbledonu 2024.
Renáta Jamrichová počas Wimbledonu 2024. (Autor: REUTERS)
Sportnet|21. júl 2024 o 15:49 (aktualizované 21. júl 2024 o 19:13)

Slovenská tenistka sa predstavila na turnaji v Prahe.

PRAHA. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová prehrala v 1. kole na turnaji WTA v Prahe proti turnajovej päťke Bulharke Viktoriyi Tomovej 6:7 a 3:6.

Jamrichová bola blízko k zisku prvého setu, keď vyhrávala 6:5 a nasledovalo podanie jej súperky. Za tohto stavu mala k dispozícii aj tri setbaly, no ani jeden nevyužila.

V následnom tajbrejku už ťahala za kratší koniec a prehrala v ňom 3:7.

Druhý set už vyznel jasne v prospech 49. hráčky sveta a a triumfovala v ňom 6:3.

Bulharka tak potvrdila rolu favoritky a súperku, ktorá je takmer o 500 miest v rebríčku nižšie, zdolala za 1:32 h.

Pre už bývalú juniorskú jednotku to bol vôbec prvý turnaj na ženskom okruhu WTA v kariére.

Jedinou Slovenkou tak na turnaji v Prahe ostala Anna Karolína Schmiedlová, ktorá ako ôsma nasadená meno svojej súperky v prvom kole zatiaľ nepozná. Bude ňou buď kvalifikantka alebo "lucky looserka".

Pre Jamrichovú to bol prvý zápas po triumfe na juniorskom grandslamovom turnaji vo Wimbledone, kde vo finále zdolala Austrálčanku Emerson Jonesovú v dvoch setoch 6:3 a 6:4.

Španielka Rebeka Masárová zdolala Holanďanku Suzan Lamensovú 2:6, 6:2, 7:6 (5) a tretia nasadená Ukrajinka Anhelina Kalininová si poradila s domácou Češkou Sárou Bejlekovou 7:5, 6:7 (7), 6:2.

WTA Praha 2024

Viktorija Tomovová - Renáta Jamrichová (SR) 7:6 (3), 6:3

Elsa Jacquemotová (Fr.) - Jessica Bouzasová Maneirová (Šp.) 6:3, 6:4

Ella Seidelová (Nem.) - Nadia Podoroská (Arg.-7) 6:4, 2:6, 6:1

Rebeka Masárová (Šp.) - Suzan Lamensová (Hol.) 2:6, 6:2, 7:6 (5)

Anhelina Kalininová (Ukr.-3) - Sára Bejleková (ČR) 7:5, 6:7 (7), 6:2

Domov»Tenis»Jamrichová zlyhala v koncovke prvého setu, premiéra na okruhu WTA jej nevyšla