Slovenská tenistka vyhrala v dvoch setoch.

WTA Wimbledon 2024

Dvojhra - 1. kolo

Mia Pohánková (SR) - Shannom Lamová (USA) 6:2, 6:3

LONDÝN. Slovenská tenistka Mia Pohánková postúpila do 2. kola na juniorskom Wimbledone 2024.

Pátnásťročná kvalifikanta nemala so súperkou Shannon Lamovou z USA žiadny problém, zdolala ju v dvoch setoch 6:2 a 6:3.

Slovenka nastúpila fantasticky do zápasu, po niekoľkých minútach viedla už 4:0, keď súperke dvakrát vzala podanie.

Napokon už ani jedna hráčka nevzala podanie druhej a Pohánková napokon zvíťazili 6:2.

Druhý set už bol o niečo vyrovnanejší. Aj keď Lamová stratila svoje podanie za stavu 1:1, v ďalšej hre dokázala Slovenku brejknúť.

Pohánková využila väčšiu psychickú pohodu pri podaní súperky, keď dvakrát ukázalo jasrabie oko v prospech Slovenky a po brejku sa dostala už do vedenia 5:3.

V ďalšom kole čaká na talent slovenského tenisu lepšia z dvojice Flora Johnsonová - Alena Kovačková.

Domov»Tenis»Bola vo väčšej pohode. Pohánková v pozícii kvalifikantky suverénne postúpila