Vedenie neustúpilo. Djokovič sa na Australian Open dostane iba ako zaočkovaný

Novak Djokovič. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. nov 2021 o 09:40

Nikto nedostane výnimku, uviedol šéf podujatia Tiley.

MELBOURNE. Novak Djokovič sa už oficiálne musí dať zaočkovať, ak chce obhajovať titul na úvodnom grandslame sezóny Australian Open.

Povedal to riaditeľ podujatia Craig Tiley v rozhovore pre The Today Show, cituje ho aj sports.yahoo.com.

Tiley potvrdil, že hráči musia byť na turnaji zaočkovaní a výnimku nebude mať ani Djokovič.

Šéf podujatia stále dúfa, že srbský tenista spraví všetko potrebné pre to, aby na grandslame štartoval.

V Austrálii môže totiž zabojovať o jubilejný desiaty titul. Už s deviatimi víťazstvami je rekordérom podujatia.

Djokovič čakal na definitívny verdikt

"Očakávame, že Novak príde. Okolo očkovania je veľa špekulácií, ale dobrou správou je, že väčšina tenistov je plne zaočkovaná. Pre Novaka, ako už skôr povedal, je to súkromná záležitosť.

V Melbourne však dosiahol veľké úspechy a vždy vravel, že Australian Open mu dáva vietor do plachiet. Preto dúfam, že sa s Novakom stretneme," uviedol Tiley.

Djokovič odmietol potvrdiť, či je alebo nie je zaočkovaný. Povedal, že teoreticky nie je proti vakcíne, ale nesúhlasí s povinným očkovaním.

Srb v súvislosti s účasťou na Australian Open uviedol, že čaká na rozhodnutie vedenia v otázke očkovania a až potom sa rozhodne. A práve Tiley sa definitívne vyjadril.

Tiley: Bolo to povedané jasne

Austrálsky premiér Scott Morrison najskôr dúfal, že neočkovaní hráči budú môcť hrať, ale premiér Victorie Daniel Andrews túto možnosť rýchlo zamietol.

"V mene všetkých zaočkovaných obyvateľov štátu Victoria, ktorí spravili správnu vec, hovorím, že neudelíme neočkovaným hráčom žiadne výnimky," citovala Andrewsa agentúra Reuters.

"Bolo to povedané veľmi jasne. Premiér Victorie uviedol, že na účasť na Australian Open musíte byť plne zaočkovaní. Okamžite sme to oznámili aj hráčom. Smer, ktorým sme sa rozhodli vydať, môže zaistiť bezpečnosť pre všetkých," vysvetlil v rozhovore Tiley.

Potvrdil aj, že podujatie bude mať 100-percentnú kapacitu.

Podľa najnovších údajov austrálskeho ministerstva zdravotníctva je aspoň prvou dávkou vakcíny zaočkovaných až 92,6 percenta obyvateľov štátu Victoria starších ako 16 rokov.

Australian Open 2022 sa uskutoční v termíne od 17. do 30. januára.

Súvisiace články