Djokovič po šiestom triumfe na Turnaji majstrov: Tento titul je pre mňa satisfakcia

TASR|22. nov 2022 o 10:28

Po turnaji ďakoval hlavne manželke a deťom.

TURÍN. Srbský tenista Novak Djokovič vníma rekordný šiesty titul na turnaji majstrov ako satisfakciu. Uplynulú sezónu označil "Nole" za najťažšiu v kariére.

V januári nemohol obhajovať trofej na Australian Open a deportovali zo z krajiny. Keďže nie je zaočkovaný proti ochoreniu Covid-19, prišiel aj o možnosť štartovať na US Open i na turnajoch Masters 1000 v Indian Wells a Miami.

Na záverečnom podujatí sezóny v Turíne však potvrdil, že stále môže pomýšľať na najvyššie méty.

V počte titulov sa vyrovnal Federerovi

V priebehu turnaja nestratil ani jediný set a v historickej bilancii sa počtom triumfov vyrovnal Švajčiarovi Rogerovi Federerovi. "Chcem sa poďakovať najmä mojim deťom a manželke za to, že v ťažkých chvíľach stáli pri mne a podporovali ma.

Bolo to veľmi náročné, nemohol som cestovať na všetky turnaje. Teší ma, že moji najbližší boli teraz v Turíne a mohli si vychutnať cenný triumf. Tento titul je pre mňa satisfakcia," uviedol dojatý Djokovič pre akreditované médiá.

Srb dokázal triumfovať medzi elitnou osemčlennou "smotánkou" v troch rôznych mestách. Prvý titul získal v roku 2008 v Šanghaji, v sezónach 2012, 2013, 2014 a 2015 nenašiel premožiteľa v Londýne.

"Šiesty titul má pre mňa špeciálnu príchuť, lebo Taliansko mi prirástlo k srdcu. Som rád, že v Turíne sa mi podarilo nadviazať na úspešné vystúpenie z tohtoročného turnaja Masters 1000 v Ríme, na ktorom som tiež dokráčal k trofeji.

Želal by som si, aby som inšpiroval čo najviac talianskych detí k tomu, aby sa začali venovať tenisu."

Djokovič na koniec kariéry nemyslí

V úvode novej sezóny Djokovič nebude obhajovať žiadne body a v prípade úspešného ťaženia na Australian Open sa môže opäť vrátiť na post svetovej jednotky.

"Neviem, čo prinesie budúcnosť, ale mám veľký hlad po ďalších úspechoch, chcem získavať trofeje. Chcem naďalej písať históriu tohto športu, hrať na najvyššej úrovni a prinášať športovým fanúšikom na celom svete pozitívne emócie.

Vidíme sa v Austrálii," odkázal 35-ročný Djokovič, ktorý po triumfe v Turíne poskočil v rebríčku ATP na piate miesto.

Nachádzate sa tu: