Djokovič zvládol päťsetovú drámu, v Paríži vyrovnal rekord Federera

Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do osemfinále Roland Garros 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. jún 2024 o 07:40

Lorenzo Musetti bol veľmi blízko víťazstva.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do osemfinále Roland Garros.

Najvyššie nasadený obhajca titulu v treťom kole na parížskej antuke zdolal po päťsetovom boji Taliana Lorenza Musettiho 7:5, 6:7 (6), 2:6, 6:3, 6:0.

V stretnutí o postup do štvrťfinále nastúpi proti 23. nasadenému Argentínčanovi Franciscovi Cerundolovi, ktorý prekvapivo vyradil Tommyho Paula.

Duel medzi Djokovičom a Musettim trval štyri hodiny a 29 minút, začal sa pred jedenástou večer a skončil až o 3:07 h v nedeľu ráno.

Tridsaťsedemročný Srb sa po ňom tešil z 369. víťazného grandslamového zápasu vo dvojhre, čím vyrovnal rekord Rogera Federera.

Talian viedol 2:1 na sety, ale na dvorci Philippa Chatriera nedotiahol zápas do víťazného konca. Musetti, ktorý uspel v predošlých piatich vzájomných stretnutiach len raz, získal od stavu 2:2 v štvrtom sete už len jeden gem.

Djokovič ho však po zápase pochválil.

"Musím pogratulovať Lorenzovi, je škoda, že niekto musel prehrať. Odohral neuveriteľný zápas. Bol veľmi, veľmi blízko k víťazstvu," uviedol líder svetového rebríčka v televíznom rozhovore priamo na kurte.

Musetti bol blízko k zdolaniu Djokoviča na Roland Garros už v roku 2021, keď viedol 2:0 na sety, no v rozhodujúcom dejstve za stavu 0:4 odstúpil pre zranenie.

Medzi najlepšiu šestnástku sa dostal aj vlaňajší finalista Casper Ruud. Siedmy nasadený Nór zdolal Argentínčana Tomasa Etcheverryho 6:4, 1:6, 6:2, 6:2.

Jeho súperom v boji o štvrťfinále bude Taylor Fritz. Američan, ktorý je na turnaji dvanásty nasadený zvíťazil v piatich setoch nad Austrálčanom Thanasim Kokkinakisom 6:3, 6:2, 6:7 (4), 5:7, 6:3