Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Na exhibícii v Tokiu Grafová zdolala Navrátilovú

Martina Navrátilová so Steffi Grafovou po exhibičnom zápase v Tokiu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 15. mar 2008 o 14:25

TOKIO 15. marca (SITA, AP) - V sobotňajšom atraktívnom stretnutí v rámci tenisového exhibičného miniturnaja Dream Match 2008 v Tokiu zdolala Nemka Steffi Grafová inú niekdajšiu líderku svetového rebríčka, ...

TOKIO 15. marca (SITA, AP) - V sobotňajšom atraktívnom stretnutí v rámci tenisového exhibičného miniturnaja Dream Match 2008 v Tokiu zdolala Nemka Steffi Grafová inú niekdajšiu líderku svetového rebríčka, Američanku s českým pôvodom a nedávno obnoveným občianstvom Martinu Navrátilovú, 8:7. O výsledku tzv. profesionálneho setu medzi ženami, ktoré v súčte boli na vrchole renkingu 708 týždňov (Grafová 377, Navrátilová 331, čo sú historicky prvé dve miesta), napokon rozhodol až zápasový tajbrejk, keď o 13 rokov mladšia Nemka premrhala náskok 6:3 na gemy. V "lotérii" Grafová zvíťazila 10:5 a povedala: "Oživilo mi to množstvo spomienok. Bolo zábavné, znova sa s Martinou stretnúť na dvorci." Navrátilová skonštatovala: "Pociťujem to ako sureálny zážitok. Mala som dojem, že sme sa vrátili v čase."

Grafová a Navrátilová sa v oficiálnych dueloch stretli v rokoch 1985 - 1994 až 18-krát a rozlúčili sa so zmierlivým skóre 9:9. Záverečný zápas sa uskutočnil pred 14 rokmi práve v Tokiu a Nemka vtedy zvíťazila 6:2, 6:4. Až v tucte prípadov išlo o finále a nikdy sa takýto súboj neodohral skôr ako v semifinálovej fáze jednotlivých turnajov. V grandslamových rozhodujúcich súbojoch je Grafovej výkaz lepší (4:2). Manželka Andreho Agassiho sa v sobotu stretla v ukážkovom dueli aj s domácou Kimiko Dateovou a podľahla jej 2:6, 3:6. Išlo o finále, pretože Dateová zdolala aj Navrátilovú (8:6).


Súvisiace články