Nadal takmer prehral. Motivoval ho skvelý obrat futbalistov Realu

Španielsky tenista Rafael Nadal.
Španielsky tenista Rafael Nadal. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. máj 2022 o 13:45 (aktualizované 5. máj 2022 o 23:40)

V Madride sú známi štvrťfinalisti turnaja.

MADRID. Srbský tenista Novak Djokovič postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP Masters 1000 v Madride bez boja. Jeho súper Andy Murray ochorel a do zápasu napokon nenastúpil.

Dvojica mohla proti sebe nastúpiť po 37-krát v kariére a premiérovo od turnaja v Dauhe v roku 2017. Vo finále grandslamových turnajov sa stretli štyrikrát. Srbský tenista vedie vo vzájomných zápasoch nad Škótom 25:11.

Murray sa po sérii zranení začínal dostávať do formy. Na turnaji vyradil aj Dominica Thiema a v 2. kole i nasadenú štrnástku Denisa Shapovalova. Kanaďan je rebríčkovo najvyššie postavený hráč, ktorého Škót dokázal v sezóne zdolať.

Djokovič sa vo štvrťfinále stretne s Hubertom Hurkaczom. Poľský tenista zdolal iného srbského tenistu Dušana Lajoviča po setoch 7:5, 6:3.

Medzi elitnú osmičku podujatia sa prebojoval aj Andrej Rubľov, keď ako šiesty nasadený zdolal Brita Daniela Evansa 7:6 (7), 7:5. Okrem neho uspeli aj olympijský víťaz Alexander Zverev či grécky tenista Stefanos Tsitsipas.

Po tuhom boji uspel aj domáci favorit Rafael Nadal. Belgičana Davida Goffina zdolal po trojsetovej bitke 6:3, 5:7, 7:6 (9). Zápas trval tri hodiny a osem minút.

Nadal nevyužil v druhom sete dva mečbaly a v tajbrejku sám odvrátil štyri mečbaly súpera. Podľa vlastných slov ho motivoval výkon Realu Madrid.

Ten zvrátil v odvete semifinále Ligy majstrov jednogólový náskok Manchestru City z minulotýždňového duelu a po výhre 3:1 postúpil do finále.

"Včerajší večer bol nezabudnuteľný. Bojovnosť Realu Madrid je úžasná a dnes ma svojím spôsobom inšpirovala," povedal 36-ročný tenista, ktorý v utorok dokonca požiadal organizátorov, aby nehral v čase futbalového stretnutia.