Lukáš Klein.
Lukáš Klein. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|10. sep 2024 o 09:51 (aktualizované 10. sep 2024 o 10:52)

V druhom singli nastúpili proti sebe Jozef Kovalík a Yannick Hanfman.

ČU-CHAJ. Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu C-skupiny finálového turnaja Davisovho pohára s Nemeckom 0:1.

O úvodný bod pre tím kapitána Michaela Kohlmanna sa na harde v čínskom Ču-chaji postaral Maximilian Marterer, ktorý v dueli tímových dvojok zdolal Lukáša Kleina 6:4, 7:5.

V druhom zápase dvojhry sa predstaví Yannick Hanfmann proti Jozefovi Kovalíkovi. Do štvorhry nastúpi za Slovensko dvojica Alex Molčan a Igor Zelenay.

Priebeh zápasu Klein - Marterer

I. set:

Kleinovi nevyšiel úvod zápasu, keď hneď v prvom geme stratil podanie a nemecký ľavák sa po potvrdení brejku ujal vedenia 2:0.

Martererovou silnou zbraňou bol forhend von z kurtu, jeho údery od základnej čiary mali optimálnu dĺžku.

V ďalších minútach si suverénne držal servis a úvodný set získal vo svoj prospech. Kleina nepustil ani k jedinému brejkbalu.

II. set:

V druhom dejstve si obaja hráči suverénne vyhrávali podanie až do stavu 5:5.

V jedenástom geme spravil Klein tri nevynútené chyby, čo Marterer využil a slovenskú dvojku brejkol.

V ďalšej hre prehrával 30:40, no brejkbal odvrátil víťazným forhendom po čiare.

Následne získal aj ďalšie dva fiftíny a vybojoval pre Nemecko prvý bod.

Vzájomnú bilanciu s Kleinom upravil na 3:2, pričom mu odplatil tohtoročnú prehru z kvalifikácie podujatia ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells.

Klein po zápase priznal, že Marterer zvíťazil zaslúžene.

"Hrali sme spolu už viackrát. Vedeli sme, že kto bude aktívnejší, vyhrá. Dnes to bol žiaľ on. Vedel ma lepšie zatlačiť z returnu.

Ja som sa trápil s jeho nepríjemným, ľaváckym servisom. Dával rôzne rotácie, umne to mixoval.

Niekedy som bol rád, že som jeho servis vôbec vrátil do kurtu. Už som si zvykol na podmienky, ale aj tak je tu extrémne vlhko a dusno.

Kurt je rýchly, mal by my vyhovovať, ale dnes sedel aj Martererovi, ktorý mal počas celého zápasu vysokú percentuálnu úspešnosť prvého podania," uviedol Klein v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Slovákov okrem Nemecka čaká vo finálovej skupine C aj Čile a USA. Na záverečný turnaj postupujú prvé dva tímy zo skupiny.

Tabuľka skupiny C

Domov»Tenis»Slováci vstúpili do Davisovho pohára prehrou, Klein nestačil na nemeckého súpera