Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tenis: Legendárny tenista Björn Borg sa po tretí raz oženil

TASR|Publikované 9. jún 2002 o 15:52

Štokholm 9. júna (TASR) - Po dvoch nevydarených manželstvách sa Björn Borg ocitol v sobotu opäť pred oltárom. Štyridsaťšesťročná švédska tenisová legenda ...

Štokholm 9. júna (TASR) - Po dvoch nevydarených manželstvách sa Björn Borg ocitol v sobotu opäť pred oltárom. Štyridsaťšesťročná švédska tenisová legenda povedala v dedinskom kostolíku na ostrovčeku Ingarö neďaleko Štokholmu svoje "áno" 32-ročnej realitnej maklérke Patrícii Östfeldtovej.

"Ešte som nikdy nebol taký šťastný ako dnes," vyhlásil päťnásobný víťaz Wimbledonu, ktorý sa od svojej rozlúčky so špičkovým tenisom postaral neraz o mediálny rozruch kvôli nevydareným obchodným a súkromným aktivitám. Novopečená pani Borgová prináša do manželstva dve deti.

Medzi 130 oficiálnymi svadobnými hosťami na idylickom ostrove v Baltickom mori boli aj niekdajší tenisoví rivali zvučných mien ako Illie Nastase a Guillermo Vilas.

Legendárny Borgov tréner Lennart Berling sa vo svojom svadobnom blahoželaní pokúsil apelovať na svojho niekdajšieho vzorného žiaka športovou terminológiou: "Manželstvo je ako zápas, ktorý sa dá vyhrať. A to ty dokážeš veľmi dobre."

Björn Borg, ktorý v rokoch 1976-1980 nenašiel vo Wimbledone premožiteľa, ukončil aktívnu kariéru v roku 1983. Po sobáši s Rumunkou Marianou Simionescuovou v 80-tych rokoch sa v roku 1993 oženil so známou talianskou rockovou speváčkou Loredanou Bertéovou, čo však podľa informácií bulvárnych médií neboli v uplynulých dvoch desaťročiach jeho výlučné partnerky.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.