Bol to pre neho šok. Poľský tenista neprešiel dopingovou kontrolou

Kamil Majchrzak (vľavo) si podáva ruku s Keiom Nišikorim.
Kamil Majchrzak (vľavo) si podáva ruku s Keiom Nišikorim. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. dec 2022 o 09:40 (aktualizované 9. dec 2022 o 15:55)

Podľa jeho slov sa mu začal najťažší súboj v živote.

VARŠAVA. Poľského tenistu Kamila Majchrzaka dočasne suspendovali po tom, ako neprešiel v októbri a novembri dopingovými kontrolami na celkovo troch turnajoch.

Podľa vlastných slov neužil žiadne zakázané látky úmyselne a výsledky testov ho šokovali.

"Bol to pre mňa veľký šok. Začal som najťažší boj v mojom živote - boj o dokázanie neviny," citovala Majchrzaka agentúra AFP.

Dvadsaťšesťročný tenista figuruje v rebríčku ATP na 77. mieste a tento rok bolo jeho najlepším výsledkom semifinále na februárovom turnaji v indickom Pune.

Jednotka pre tenisovú integritu (ITIA) v piatok informovala, že Majchrzak mal pozitívne testy na turnajoch v Sofii, Tokiu a na challengeri v Soule.

Kontrola našla v jeho vzorke stopy po nedovolenej látke SARM S-22, ktorá figuruje na zozname nedovolených látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA).

V medicíne sa SARM využíva s cieľom terapeutického pôsobenia pri rôznych zdravotných stavoch, vrátane straty svalovej hmoty, osteoporózy, rakoviny a hypogonadizmu.

Rovnakú látku objavili v júni aj vo vzorke slovenského tenistu Andreja Martina, ktorý tiež bojuje o očistenie svojho mena.

Nachádzate sa tu: