Taliansky mladík ovládol ďalší turnaj, jeho súper dosiahol unikátny zápis

Môže pomýšľať aj na Turnaj majstrov.

ATP Sofia 2021

dvojhra - finále:

Jannik Sinner (Tal.-1) - Gael Monfils (Fr.-2) 6:3, 6:4

SOFIA. Taliansky tenista Jannik Sinner sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP v Sofii. Vo finále zdolal ako nasadená jednotka dvojku pavúka Francúza Gaela Monfilsa 6:3, 6:4.

Sinner vyhral turnaj v Sofii aj vlani, podarilo sa mu teda obhájiť titul. Celkovo získal 20-ročný tenista už štvrté turnajové prvenstvo v kariére, tretie v tejto sezóne.

Jeho súper Gael Monfils hral naopak prvé finále v sezóne, no predĺžil ním unikátnu štatistiku. Do aspoň jedného turnajového finále sa dostal v každej sezóne od roku 2005, čo bola pritom iba jeho druhá sezóna na hlavnom okruhu ATP.

Mladý tenista výrazne zvýšil svoje šance, aby sa pozrel na záverečný prestížny Turnaj majstrov.

V rebríčku ATP Race pre toto podujatie sa nachádza na desiatom mieste, no pred ním je aj Rafael Nadal, ktorý predčasne oznámil koniec sezóny a je teda takmer isté, že svoju miestenku nevyužije.

Na turnaj sa dostane osem najlepších tenistov sezóny a pocestujú aj dvaja náhradníci.

Domov»Tenis»Taliansky mladík ovládol ďalší turnaj, jeho súper dosiahol unikátny zápis