V ďalšom kole bude čeliť Talianke.

Wimbledon 2024

Dvojhra junioriek - 1. kolo:

Renáta Jamrichová (SR-1) - Christasha McNeilová (USA) 6:2, 6:3

LONDÝN. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová úspešne vstúpila do juniorskej dvojhry na grandslamovom turnaji Wimbledon 2024.

Na londýnskej tráve zdolala v 1. kole americkú kvalifikantku Christashu McNeilovú v dvoch setoch 6:2 a 6:3.

Jamrichová začala zápas suverénne, hneď na úvod viedla už 3:0. Následne za stavu 1:3 stratila prvýkrát v zápase podanie, no to si ribrejkom vrátila späť v ďalšej hre. Do konca úvodného setu nestratila už ani gem.

Slovenská tenistka vstúpila dobre aj do druhého setu, keď po úvodných gemoch viedla už 2:0. Potom opäť stratila podanie, no rovnakým spôsobom, ako v prvom sete, si ho vrátila späť.

Za stavu 4:1 odohrala Slovenka so súperkou najdhlšiu hru, keď sa menil stav až 29-krát, napokon maratónsky gem zvládla Američanka.

Jamrichovú to nijak psychicky ani fyzicky nerozhodilo a napokon dokráčala k výhre aj v druhom sete.

V ďalšom kole bude Slovenka čeliť Talianke Noemi Basilettovej, ktorá hladko zdolala Češku Terezou Krejčovú po setoch 6:0 a 6:1.

Zápas sprevádzalo nepríjemné počasie, štart bol niekoľkokrát odložený. Jamrichová mala so súperkou vojsť na kurt o 12:00, no napokon začali zápas až o 14:10.

Aj počas neho boli komplikácie s počasím a hra sa často kúskovala.

Domov»Tenis»Odohrala maratónsky gem, zápas kúskoval dážď. Jamrichová však so súperkou problémy nemala