Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Tenis: Huberová sa v Mníchove rozlúčila, dala prednosť "normálnemu" životu

TASR|31. okt 2001 o 17:58

Mníchov 31. októbra (TASR) - Nemecká tenistka Anke Huberová sa po 13 rokoch rozlúčila so svojou kariérou profesionálnej športovkyne na turnaji WTA Tour ...

Mníchov 31. októbra (TASR) - Nemecká tenistka Anke Huberová sa po 13 rokoch rozlúčila so svojou kariérou profesionálnej športovkyne na turnaji WTA Tour v Mníchove. Huberová, ktorá avizovala koniec aktívnej činnosti už po turnaji Australian Open, prehrala v úvodnom kole mníchovského turnaja s Belgičankou Justine Heninovou v dvoch setoch 1:6, 2:6.

"Všetky okolonosti sa zišli. Čoraz častejšie som bola zranená, stále som len cestovala a rozhodla som sa žiť normálnym životom," uviedla nemecká tenistka.

Dvadsaťšesťročná Huberová vstúpila do kolotoča WTA Tour v roku 1990, keď v tenise kraľovali jej krajania Boris Becker a Steffi Grafová. Takmer celú kariéru bola sympatická Nemka v Grafovej tieni.

"Niekedy to bolo celkom dobré, pretože Steffi na seba pripútala všetku pozornosť a ja som sa mohla v pokoji koncentrovať na výkon. Na druhej strane som však bola vždy pod určitým tlakom," povedala finalistka Australian Open v roku 1996 a víťazka s 12 turnajovými titulmi.

Súvisiace články