Siahali na finále. Polášek s Peersom však premárnili náskok

Filip Polášek a John Peers. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. nov 2021 o 21:25

Nad ich sily bol domáci francúzsky pár.

ATP Masters 1000 v Paríži

Štvorhra mužov - semifinále:

Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut (Fr.-3) - Filip Polášek, John Peers (SR/Aust.-6) 2:6, 6:3, 11:9 (zápasový tajbrejk)

PARÍŽ. Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom ukončili svoje pôsobenie na turnaji ATP Masters 1000 v Paríži v semifinále štvorhry.

Šieste nasadené duo podľahlo francúzskemu páru Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut v dramatickom zápase 6:2, 3:6, 9:11.

Víťazi nedávneho turnaja v americkom Indian Wells dlho na kurte dominovali. Prvých sedem podaní si udržali, pričom čelili len jednému brejkbalu.

V ôsmom geme druhého setu však prvýkrát o servis prišli, čo ich stálo celý set. Francúzov tento moment povzbudil a v supertajbrejku mali navrch.

Za stavu 9:6 síce premárnili tri mečbaly, ale následne využili svoju štvrtú šancu na ukočnenie zápasu. Vo finále ich čaká dvojica Tim Puetz, Michael Venus.