Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Tenis: Federerovo 57. víťazstvo na tráve v rade

Roger Federer s ďalším víťazstvom na svojom konte. (Autor: SITA, AP)
SITA|Publikované 13. jún 2008 o 17:42

Už 57 zápasov po sebe vyhral švajčiarsky tenista Roger Federer na trávnatom povrchu. Posledné víťazstvo zaznamenal na turnaji ATP Gerry Weber Open v Halle.

HALLE 12. júna (SITA) - Švajčiarsky tenista Roger Federer natiahol svoju sériu víťazných stretnutí na trávnatom povrchu už na 57. V piatkovom súboji štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP Gerry Weber Open (dotácia 713 000 eur) zvíťazil líder svetového rebríčka nad piatym nasadeným Cyperčanom Marcosom Baghdatisom za 72 minút 6:4, 6:4. Federer síce nezahral ani jedno eso, ale na rozdiel od súpera využil dve zo štyroch brejkových možnosti, ktoré sa mu naskytli.

Súperom 26-ročného Švajčiara v sobotňajšom semifinále bude v areáli Weststrasse domáci tenista Nicolas Kiefer. Federer má s Nemcom vysoko pozitívnu bilanciu 10:3. K jeho aktívam patrí aj víťazstvo vo finálovom súboji v Halle z roku 2003, pričom rok predtým bol ešte v semifinále úspešnejší 30-ročný Kiefer. Práve od roku 2003 ťahá Federer na nemeckej tráve sériu víťazstiev, ktorá aktuálne zahŕňa štyri tituly a 23 jednotlivých stretnutí.

Kiefer sa do semifinále prebojoval po skreči Francúza Michaela Llodru za stavu 4:0 (zranenie ramena).

Dvojhra - štvrťfinále:

Roger Federer (1-Švajč.) - Marcos Baghdatis (5-Cypr.) 6:4, 6:4

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články