Utorok, 20. apríla, 2021Meniny má Marcel

Tenis: Cibulková postúpila v Gold Coaste do štvrťfinále

Dominika Cibulková (Autor: Reuters)
SITA|2. jan 2008 o 14:00

GOLD COAST 2. januára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Mondial Australian Women´s Hardcourts v austrálskom Gold Coast ...

GOLD COAST 2. januára (SITA) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková postúpila do štvrťfinále hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Mondial Australian Women´s Hardcourts v austrálskom Gold Coast (Tier III, dotácia 175 000 USD, tvrdý povrch Synpave). Takisto nenasadenú Talianku Tathianu Garbinovú v stredajšom stretnutí osemfinálového 2. kola zdolala za 116 minút 7:5, 6:1.

Ďalšou súperkou zverenkyne Vladimíra Pláteníka bude Bieloruska Viktoria Azarenková. Slovenka je v takejto fáze podujatia na okruhu WTA len po štvrtý raz vo svojej rozbiehajúcej sa kariére. Minulý rok sa jej to podarilo v Prahe i Štokholme a doterajším vrcholom je semifinálová účasť v čínskom Guangžou.

Osemnásťročná piešťanská rodáčka s bratislavským domicilom Cibulková, 51. vo svetovom singlovom rebríčku, upravila skóre vzájomných súbojov s 36. tenistkou renkingu Garbinovou, vlani v Gold Coast semifinalistkou, na 2:0. Nad 30-ročnou rodáčkou z Mestre predtým zvíťazila 6:4, 6:3 v 1. kole na US Open 2007. Cibulková, ktorá u "protinožcov" zatiaľ bez straty setu ťaží z decembrovej intenzívnej prípravy vo floridskom Saddlebrooku, v prvom sete stredajšieho duelu okamžite prehrala svoje podanie. Po rebrejku na 1:1 musela doťahovať manko 1:3 i 2:4, ale vyrovnala na 4:4. V dvanástom geme využila svoj druhý setbal. Celkovo si v tomto dejstve vypracovala až 11 príležitostí na prerazenie súperkinho servisu, zatiaľ čo Talianka mala len tri takéto možnosti. V druhom sete Slovenka získala výhodu brejku už v druhom geme a definitívu naznačila ďalším úspechom pri podaní Garbinovej vo štvrtej hre. Následne síce inkasovala brejk na 1:4, ale vedenie si hneď poistila rebrejkom a koncovku stretnutia zvládla. Fedcupová reprezentantka SR má v Gold Coast istotu zisku 4050 USD a 35 bodov do počítačového poradia.

Proti svojej štvrťfinálovej súperke a rovesníčke Azarenkovej (30. v rebríčku), ktorá takisto ako nenasadená ešte nestratila na tomto turnaji ani set, má Cibulková negatívnu bilanciu 0:3. Rodáčke z Minsku dvakrát podľahla minulý rok. Naposledy to bolo hladko 2:6, 2:6 v 2. kole na US Open, takže teraz ide v kombinácii s duelom proti Garbinovej o rovnaký "dvojboj".