Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Murray predčasne ukončí sezónu: Potrebujem viac trénovať

Andy Murray vypadol na US Open už v druhom kole. (Autor: Andres Kudacki TASR/AP)
SITA|Publikované 25. sep 2018 o 11:44

Britský tenista si po turnaji v Pekingu dopraje oddych.

ŠEN-ČEN. Britský tenista Andy Murray oznámil, že predčasne ukončí aktuálnu sezónu.

Rodák z Glasgowa sa prihovoril fanúšikom prostredníctvom videa na vlastnom facebookovom profile a informoval ich o tom, že po turnajoch v čínskych mestách Šen-Čen a Peking si dopraje oddych a bude sa pripravovať na súťažný rok 2019.

V októbri tak vynechá podujatia ATP World Tour Masters 1000 v Šanghaji a v Paríži.

Murray je momentálne vo svetovom rebríčku na 308. priečke, pretože od Wimbledonu 2017 absentoval na kurtoch takmer dvanásť mesiacov a vrátil sa až v júni tohto roka na tráve v Londýne.

Od letného comebacku stihol absolvovať päť turnajov, pričom najlepší výsledok dosiahol vo Washingtone, kde postúpil do štvrťfinále.

"Potrebujem dlhšie obdobie tréningu na to, aby som sa dostal do ideálnej formy pred nasledujúcou sezónou, a aby som mohol zase súťažiť na najväčších turnajoch," vyjadril sa 31-ročný tenista.

Bývalá svetová jednotka je spokojná s progresom, ktorý urobila od návratu do súťažného diania. Aktuálne je v čínskom Šen-čene, kde nastúpi v prvom kole turnaja proti domácemu Číňanovi Čangovi.

Následne ho ešte čaká podujatie v Pekingu.

"Ostatné mesiace hodnotím pozitívne. Myslím si, že som urobil veľký krok vpred od operácie bedrového kĺbu. Ďalšie tréningové jednotky mi pomôžu opäť sa zlepšiť," dodal trojnásobný grandslamový šampión.

Súvisiace články