Anna Karolína Schmiedlová - Julia Rierová: ONLINE prenos z Pohára Billie Jean Kingovej 2023. (Autor: TASR)
Sportnet|10. nov 2023 o 14:00

Sledovali ste s nami ONLINE prenos z úvodnej dvojhry kvalifikačného stretnutia Pohára Billie Jean Kingovej: Slovensko - Argentína.

BRATISLAVA. Anna Karolína Schmiedlová a Julia Rierová dnes otvorili stretnutie Slovensko - Argentína v rámci Pohára Billie Jean Kingovej.

Na tvrdom povrchu NTC vyzve košická rodáčka súperku, ktorá je pre ňou veľkou neznámou. V rebríčku WTA jej patrí 158. miesto.

"Súperku nepoznám skoro vôbec, no určite si niečo o nej zistím. Pre zdravotné problémy som začala s prípravou trochu neskôr, no predtým som už trénovala na novom povrchu v NTC, ktorý mi vyhovuje," povedala Schmiedlová.

Sledovali ste tenis s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Julia Rierová dnes (Pohár Billie Jean Kingovej 2023, 1. zápas, LIVE)

Rieraová
Slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová pomohla Julie Rieraovej k prekvapivému víťazstvu aj veľkým počtom nevynútených chýb, napriek tomu určite treba vyzdvihnúť výkon argentínskej tenistky, ktorá zahrala aj množstvo vynikajúcich víťazných úderov a po celý zápas bola lepšou hráčkou. Rieraovú nevykoľajila ani strata vedenia 5:2 v prvom sete, keďže záver opäť zvládla lepšie a podobne ani to, že po prvýkrát nedopodávala zápas nič neznamenalo, keďže ihneď získala ďalší brejk a po druhýkrát už bola úspešná. Argentína tak po úvodnej dvojhre prekvapivo vedie 1:0 nad Slovenskom a slovenská dvojka Viktória Hrunčáková bude mať neľahkú úlohu v druhej dnešnej dvojhre proti Nadie Podoroskej, pretože potrebujeme získať vyrovnávajúci bod. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a prajem Vám príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu
5:7
importantVeľké víťazstvo pre Argentínu zakončila Julia Rieraová priamym bodom a Anna Karolína Schmiedlová tak absolútne nezvládla úlohu jasnej favoritky, keď argentínskej dvojke podľahla po setoch dvakrát 5:7!
15-40
importantSchmiedlová nedokázala nič vymyslieť vo výmene od zákadnej čiary, ktorá skončila jej bekhendom do siete a Rieraová už má dva mečbaly!
15-30
Ďalší priamy bod pre Rieraovu.
15-15
Schmiedlová prinútila Rieraovú k chybe dobrým forhendovým returnom.
0-15
Tentokrát Rieraová začína priamym bodom.
5:6
Koniec prestávky, podávať bude Julia Rieraová.
5:6
Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:6
importantSchmiedlová opäť zariskovala forhendom, ktorý však nezmestila do kurtu, čo potvrdilo aj jastrabie oko a Rieraová bude podávať po druhýkrát na víťazstvo v zápase za stavu 6:5 v druhom sete!
40-A
importantĎalšia skvelá defenzíva Rieraovej a Schmiedlová situáciu nezvládla, trafila forhend do siete a bude čeliť brejkbalu!
40-40
importantAle Rieraová predviedla skvelý víťazný dobiehaný bekhend po čiare a dostala gem na zhodu.
40-30
Útok Schmiedlovej bol úspešný, keď po forhendovom tlaku prišla presná smeč a znamená gembal.
30-30
V ďalšej výmene Schmiedlovú zachránila vynikajúci bekhend z defenzívy, a následne na sieti už dokázala Rieraovú prekabátiť.
15-30
Schmiedlová už musí riskovať a výmenu zakončila po dobrom podaní víťazným krížnym forhendom.
0-30
Navyše Rieraová dokonale skryla svoj úmysel a opäť z toho bol jej úspešný dropshot.
0-15
Rieraová tak nedokázala ukončiť zápas, ale opäť predviedla rýchle neho a po dobehnutí skrátenia trafila víťazný bekhend.
5:5
importantSchmiedlová dala všetko do forhendového returnu po čiare, ktorý padol do kurtu a je vyrovnané 5:5 v druhom sete!
40-30
importantSchmiedlová zareagovala na skrátenie Rieraovej a na sieti zahrala presný bekhend po čiare, preto má brejkbal!
30-30
Rieraová trafila eso von z kurtu a v ďalšej výmene bude bojovať o mečbal.
30-15
Schmiedlová sa tiež rozhodla vydať na sieť, kde bola úspešná vďaka víťaznému forhendu.
15-15
Na sieti však Rieraová nezaváhala a zahrala úspešný bekhendový volej.
15-0
Tak uvidíme, či Rieraová dokáže zvládnuť tlak, pretože začína len nevynútenou chybou z bekhendu.
4:5
4:5
4:5
importantRieraová sa chopila šance a dlhšiu výmenu rozhodla vynikajúcim víťazným bekhendom po čiare, po ktorom bude podávať na senzačné víťazstvo nad slovenskou jednotkou za stavu 5:4 v druhom sete!
15-40
importantOpäť však Rieraová vykúzlila fantastický dropshot, za ktorým sa Schmiedlová ani nerozbehla a argentínska tenistka má možno rozhodujúce dva brejkbaly!
15-30
Schmiedlová je v kritickej situácii po pokazenom forhende za stavu, keď si už nemôže dovoliť stratiť podanie.
15-15
Rieraová však odpovedala tým istým spôsobom, keď dobehla skrátenie Schmiedlovej a sama zahrala víťazný forhend tesne za sieť.
15-0
Schmiedlová bola konečne včas pri skrátení od Rieraovej a na sieti si vynútila jej bekhendovú chybu.
4:4
Rieraová sa na podaní naozaj rozbehla, druhú čistú hru za sebou zakončila víťazným forhendom a vyrovnala na 4:4 v druhom sete.
0-40
Rierarová predviedla aj vynikajúcu defenzívu, ktorá slávila úspech, keďže napokon Schmiedlová vyhodila krížny forhend.
0-30
Následne Rieraová trafila druhé eso v zápase.
0-15
Rieraovej sa otvoril priestor na ďalší víťazný forhend po čiare.
4:3
4:3
4:3
V ďalšej výmene si Schmiedlová pripravila pozíciu na víťazný forhend a vedie 4:3 v druhom sete.
40-15
Hra na podaní Schmiedlovej však ešte bude pokračovať, pretože jej forhend zastavila sieť.
40-0
Takisto aj chyba z forhendu Rieraovej a Schmiedlová tiež útočí na čistú hru.
30-0
Následne prišla nevynútená chyba z bekhendovej strany Rieraovej.
15-0
Schmiedlová využila kvalitné podanie na víťazný forhend.
3:3
Aj sa to Rieraovej podarilo a čistú hru dokončila esom, po ktorej vyrovnala na 3:3 v druhom sete.
0-40
Rieraová trafila víťazný po čiare a má šancu na čistú hru.
0-30
Schmiedlová už musela hrať posledný forhend v ťažkej pozícii, z ktorej prišla jej chyba.
0-15
Rieraová opäť získala úvodný bod na svojom podaním.
3:2
3:2
3:2
Schmiedlová si útočným forhendom vynútila chybu Rieraovej a vedie 3:2 v druhom sete.
A-40
Rieraová si opäť trúfala na víťazný forhend po čiare, ale tentokrát minula a Schmiedlová má výhodu.
40-40
Vyrovnaná výmena od základnej čiary skončila víťazným krížnym forhendom Rieraovej.
40-30
Schmiedlová výmenu rozhodla rýchlym víťazným forhendom hneď po podaní a má gembal.
30-30
Rieraová mala vo výmene šancu, ale zahodila ju bekhendom do siete.
15-30
Rieraová využila dobrý return a pritlačila forhendom k základnej čiare, takže zo strany Schmiedlovej prišla vynútená bekhendová chyba.
15-15
Skvelá defenzíva Rieraovej nestačila, keď sa Schmiedlová na sieti nadrela, ale napokon ukončila výmenu presným bekhendovým volejom.
0-15
Schmiedlová bola pri dobiehanom forhende neskoro a trafila ho do siete.
2:2
Schmiedlovej nevyšiel bekhend po čiare a Rieraová vyrovnala na 2:2 v druhom sete.
30-40
Rieraová tiež vďaka vlastnej aktivite prešla na sieť, kde zakončila smečom a má gembal.
30-30
Rieraová reaguje priamym bodom.
30-15
Schmiedlová mala vo výmene navrch a podarilo sa jej prejsť na sieť, kde bola úspešná.
15-15
Rieraovej hneď druhý úder z forhendu po podaní bol nepresný.
0-15
Schmiedlová začína hru na returne len nevynútenou chybou.
2:1
2:1
2:1
Schmiedlová zakončila hru na podaní aj s veľkou pomocou šťastia, keď jej forhend s pomocou pásky prešiel na druhú stranu a Rieraová ho už nemala šancu dobehnúť, preto vedie 2:1 v druhom sete.
A-40
V dlhej výmene nikto nechcel urobiť chybu, ale nakoniec Rieraová nezvládla forhend a Schmiedlová má výhodu.
40-40
Ten však našťastie odvrátila priamym bodom.
30-40
Druhá dvojchyba za sebou v podaní Schmiedlovej, ktorou darovala Rieraovej brejkbal!
30-30
Žiaľ si však následne pripísala celkovo štvrtú dvojchybu v zápase.
30-15
Schmiedlová si pomáha priamym bodom.
15-15
Rieraová mohla v tejto výmene niečo vymyslieť, ale napokon prišla jej chyba z bekhendovej strany.
0-15
Schmiedlová pokazila hneď druhý úder po podaní.
1:1
Schmiedlová si neporadila s čopovaným úderom Rieraovej a forhend poslala do siete, preto argentínska tenistka vyrovnala na 1:1 v druhom sete.
40-A
Priamy bod, po ktorom má Rieraová výhodu.
40-40
Rieraová však opäť zaútočila z forhendovej strany a Schmiedlovej už nevyšiel pokus o obhodenie.
A-40
importantRieraovej forhend bol dlhý a Schmiedlová má prvý brejkbal v druhom sete!
40-40
Predsa len však Schmiedlová začína mať prevahu z forhendovej strany, z ktorej trafila ďalší víťazný úder po čiare.
40-A
Opäť nezvládnutý return Schmiedlovej a Rieraová má výhodu.
40-40
Schmiedlová odpovedá ďalším víťazným forhendom k pravej čiare.
30-40
Rieraová zariskovala agresívnym forhendom a prinútila Schmiedlovú k bekhendovej chybe.
30-30
Teraz však Schmiedlová nezvládla dôležitý return a pomohla Rieraovej k jednoduchému bodu.
30-15
Schmiedlová si výmenu výborne rozohrala a trafila víťazný forhend do otvoreného kurtu.
15-15
V ďalšej výemne prišla rýchla bekhendová chyba Rieraovej.
0-15
Rieraová si pomáha priamym bodom.
1:0
Rieraová trafila forhend do siete a Schmiedlová s menšími problémami získali úvodný gem druhého setu.
A-40
Ďalší priamy bod a Schmiedlová má výhodu.
40-40
Nasledoval nepresný krížny bekhend Schmiedlovej, po ktorom je gem na zhode.
40-30
Schmiedlová trafila víťazný forhend do protipohybu Rieraovej a má gembal.
30-30
Priamy bod pre Schmiedlovú.
15-30
Schmiedlová si komplikuje úvod druhého setu treťou dvojchybou v zápase.
15-15
Čopovaný bekhend Rieraovej však na druhú stranu neprešiel.
0-15
Druhý set Rieraová otvorila víťazným krížnym forhendom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
0:0
5:7
importantRieraová však využila druhú možnosť priamym bodom a nečakane vyhrala prvý set 7:5!
15-40
Schmiedlová vydržala vo výmene a Rieraová prvú šancu zahodila bekhendom do siete.
0-40
importantRieraová má k dispozícii tri setbaly po priamom bode!
0-30
V tejto chvíli to už nevyzerá dobre pre Schmiedlovú, ktorej ďalší forhend zastavila sieť.
0-15
Schmiedlová zahrala len vysoký defenzívny bekhend, ktorým nabila Rieraovej na víťazný forhend.
5:6
5:6
5:6
importantAle Schmiedlová už druhú možnosť neodvráti, pretože forhend poslala do siete a Rieraová bude aj tretíkrát podávať na víťazstvo v prvom sete, tentokrát za stavu 6:5!
30-40
Prvý z nich Rieraová zahodila, keďže nezvládla dobiehaný forhend.
15-40
importantSchmiedlová zaváhala pri poslednom údere, keď sa zrejme na poslednú chvíľu rozhodla pre dropshot, ale jej pokus skončil v sieti a Rieraová má dva brejkbaly!
15-30
Rieraová tiež chybovala z bekhendovej strany a zatiaľ sa k brejkbalom nedostala.
0-30
Nebude to jednoduché pre Schmiedlovú na podaní ani v tomto prípade, pretože pokazila krížny bekhend.
0-15
Dobrý return Rieraovej a Schmiedlová sa navyše pošmykla pri bekhendovom údere, ktorý netrafila do kurtu.
5:5
importantTak to je vynikajúci comeback v podaní Schmiedlovej, ktorá krížnym forhendom vyhnala Rieraovú a prinútila ju k chybe, takže definitívne zmazala manko dvoch brejkov a vyrovnala na 5:5 v prvom sete!
40-30
importantNavyše Schmiedlová uspela aj v dlhšej výmene od základnej čiary, keď Rieraová napálil bekhend do siete a má brejkbal!
30-30
Lenže Rieraová si aj teraz situáciu komplikuje vyhodeným forhendom.
15-30
Priamy bod pre Rieraovú, ktorá je opäť veľmi blízko k setbalom.
15-15
Schmiedlovej sa nepodarilo dobre zareagovať na nábehový úder Rieraovej, ktorá už mala ľahkú prácu na sieti.
15-0
Rieraová opäť zvolila čopovaný bekhend, ale znova letel za základnú čiaru.
4:5
4:5
4:5
Schmiedlová zakončila hru na podaní ďalším priamym bodom a znižuje na 4:5 v prvom sete, ale argentínska tenistka bude podávať druhýkrát na víťazstvo v prvom sete.
40-15
Ani čopovaný bekhend Rieraovej nevyšiel a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15
Priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá možno začína obracať vývoj prvého setu vo svoj prospech.
15-15
Potom však prišla aj bekhendová nepresnosť zo strany Schmiedlovej.
15-0
Schmiedlová diktovala tempo vo výmene a zakončila ju víťazným krížnym forhendom.
3:5
importantTak predsa len to vyšlo, Schmiedlová sa zachraňuje v prvom sete na poslednú chvíľu a znižuje na 3:5!
40-30
importantSchmiedlová si nakročila na víťazný forhendový return po čiare a má brejkbal!
30-30
Schmiedlová sa ešte nechce vzdať a útočným krížnym forhendom si vynútila forhendovú chybu Rieraovej.
15-30
Rieraová sa vďaka priamemu bodu približuje k setbalom.
15-15
Dobrý return Schmiedlovej prinútil Rieraovú k bekhendovej chybe.
0-15
Rieraová pokračuje vo fantastickom výkone, keď jej vyšiel ďalší dropshot.
2:5
2:5
2:5
importantSchmiedlová si pripravila dobrú pozíciu v tejto výmene, ale napokon bekhend po čiare poslala do jasného autu, a preto Rieraová bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:2!
30-40
importantAle Rieraová pritlačila forhendom po čiare a Schmiedlovej defenzívny slajzovaný bekhend neprešiel cez sieť, preto má argentínska tenistka ďalší brejkbal!
30-30
Schmiedlovej prišiel vhod ďalší priamy bod.
15-30
Rieraová výborne prečítala skrátenie Schmiedlovej, a potom už na sieti zakončila jednoduchým forhendovým volejom.
15-15
Rýchlo ju však napravila priamym bodom.
0-15
Schmiedlová na podaní začína len druhou dvojchybou v zápase.
2:4
Rieraová mala navvrch aj v tejto výmene, v ktorej si rozbehala Schmiedlovú a zakončila ju nechytateľným skrátením, preto vedie 4:2 v prvom sete.
40-A
Ďalšia šanca pre Schmiedlovú zatiaľ nepríde, pretože netrafila do kurtu dobiehaný forhend po čiare.
40-40
Lenže Rieraová zareagovala v kritickej chvíli skvelý víťazným bekhendom po čiare.
A-40
importantSchmiedlová si konečne vybojovala prvý brejkbal v zápase, keď jej vyšiel prechod na sieť a tam zakončila forhendovým volejom!
40-40
Ale gem pôjde cez zhodu, keďže Rieraová vyhodila hneď druhý úder z forhendu.
30-40
Rieraová má gembal po dobrom podaní.
30-30
Schmiedlová však ponújjnutú príležitosť zatiaľ nevyužije, pretože tiež pokazila forhend.
30-15
Nepresný krížny bekhend od Rieraovej, po ktorom sa dostáva do problémov na podaní.
15-15
Schmiedlová chcela zaútočiť forhendovým returnom, ale nebola presná.
15-0
Dlhú výmenu sa snažila Rieraová zmeniť čopovaným bekhendom, ale jej snahu zastavila sieť.
2:3
2:3
2:3
Schmiedlová zakončila náročný gem na podaní vynikajúcim krížnym forhendom a znižuje na 2:3 v prvom sete.
A-40
Ďalšia výhoda pre Schmiedlovú, keďže Rieraová poslala forhend do siete.
40-40
Schmiedlová však musí naďalej bojovať na podaní po nepresnom krížnom bekhende.
A-40
Rieraová sa vydala na sieť, ale Schmiedlová ju dokázala prelobovať a vybojovala si výhodu.
40-40
Následne prichádza druhé eso Schmiedlovej v zápase a ani tretiu šancu Rieraová nevyužije.
30-40
Túto výmenu Schmiedlová rozhodla rýchlo víťazným forhendom k pravej čiare.
15-40
Prvú šancu však Rieraová zahodila dlhým bekhendom.
0-40
importantTeraz mala Schmiedlová po kvalitnom podaní množstvo času, ale napriek tomu len vyhodila forhend a Rieraová má ďalšie tri brejkbaly!
0-30
Schmiedlová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase a dostáva sa opäť do problémov na podaní.
0-15
Schmiedlová v tejto výmene nestíhala a bekhend poslala za základnú čiaru.
1:3
Rieraová dokonala potvrdenie brejku ďalším úspešným dropshotom a vedie 3:1 v prvom sete.
15-40
Ale stále veľa nevynútených chýb zo strany Schmiedlovej, ktorej bekhend po čiare bol nepresný.
15-30
Schmiedlová sa potrebuje dostať do zápasu a teraz jej pomohol pokazený bekhend Rieraovej.
0-30
Následne aj priamy bod pre Rieraovú.
0-15
Rieraová hrá so sebavedomím a pripisuje si víťazný bekhend po čiare.
1:2
1:2
1:2
importantĎalšia dlhá výmena, v ktorej bola Rieraová trpezlivá a Schmiedlová napokon poslala forhend do siete, preto argentínska tenistka získala prvý brejk v zápase a vedie 2:1 v prvom sete!
40-A
importantLenže opäť rýchla a zbytočná chyba z bekhendu Schmiedlovej, takže Rieraová má aj druhý brejkbal!
40-40
Útočný bekhend Schmiedlovej stačil, pretože Rieraovej pokus o lob bol dlhý.
30-40
importantSchmiedlová však v ďalšej výmene poslala bekhend do siete a Rieraová má nečakaný brejkbal!
30-30
15-30
Schmiedlovú môže povzbudiť prvý víťazný úder v zápase, keď jej krížny bekhend bol nechytateľný.
0-30
Ani v dlhej výmene Schmiedlová neuspela, keď nakoniec prišla jej forhendová chyba.
0-15
Schmiedlová vyhodila hneď druhý úder z forhendu.
1:1
Tentokrát Rieraovej vyšiel dropshot perfektne a argentínska tenistka vyrovnala na 1:1 v prvom sete.
40-A
Zatiaľ Schmiedlová pokračuje v nevyrovnanom výkone a po pokazenom forhende má Rieraová výhodu.
40-40
Rieraová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase a aj tento gem sa dostáva na zhodu.
30-40
Takisto prišla nevynútená chyba Schmiedlovej aj pri krížnom forhende a Rieraová má gembal.
30-30
Schmiedlová mala dobre rozohranú výmenu, ale žiaľ pokazila krížny bekhend.
30-15
Prvý pokus o skrátenie v podaní Rieraovej zastavila sieť.
15-15
Rieraovej forhend bol dlhý, keď ju Schmiedlová dostala pod tlak dobrou dĺžkou.
0-15
Nevydarený forhendový return Schmiedlovej neprešiel cez sieť.
1:0
Ďalší priamy bod, ktorý pomohol Schmiedlovej a slovenská tenistka vedie 1:0 v prvom sete.
A-40
Schmiedlová trafila prvé eso v zápase na téčko a má výhodu,
40-40
Schmiedlová dala do forhendu príliš veľa sily a ten letel za základnú čiaru, preto je tu zhoda.
40-30
Dôležitý priamy bod a gembal pre Schmiedlovú.
30-30
Rieraová sa dostala do výmeny, ale nevyšiel jej pokus o čopovaný bekhend.
15-30
Aj forhend Schmiedlovej skončil v sieti a hneď v úvodnom geme to nebude mať ľahké na podaní.
15-15
Tentokrát sa hralo cez bekhendovú stranu, z ktorej Schmiedlová zahrala do siete.
15-0
V úvodnej krátkej forhendovej výmene prišla rýchla chyba Rieraovej.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Schmiedlová a Rieraová sa už rozohrávajú, slovenská tenistka vyhrala žreb a zvolila si začať zápas na podaní.
Najprv predstavenie argentínskych súperiek, potom aj domácej slovenskej reprezentácie na čele s kapitánom Matejom Liptákom a následne zazneli hymny oboch krajín.
Vitajte pri sledovaní barážového stretnutia o udržanie sa vo svetovej skupine Pohára Biellie Jean Kingovej medzi Slovenskom a Argentínou. V úvodnej dvojhre bude veľkou favoritkou slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa pokúsi získať dôležitý prvý bod proti argentínskej tenistke z druhej stovky rebríčka Julie Rieraovej.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Tenis»Billie Jean King Cup»Pohár Billie Jean Kingovej: Zlý začiatok pre Slovensko, Schmiedlová prvý duel prehrala