Schmiedlová potrápila favoritku, na Australian Open ale končí v úvodnom kole

Anna Karolína Schmiedlová.
Anna Karolína Schmiedlová. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. jan 2022 o 09:30 (aktualizované 17. jan 2022 o 09:40)

Slovenka prehrala s Ostapenkovou.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open.

Napriek sľubnému úvodu prehrala s nasadenou dvadsaťšestkou Lotyškou Jelenou Ostapenkovou 7:6 (7), 4:6, 1:6.

Jej maximom v Melbourne zostáva 2. kolo z rokov 2021, 2015 a 2014.

Schmiedlovej vyšiel úvod zápasu s Ostapenkovou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:0. Lotyška sa v ďalších minútach zmobilizovala a otočila na 5:3, no Slovenka následne vyrovnala na 5:5 a vynútila si tajbrejk.

V ňom viedla Ostapenková 5:1 i 6:3, Schmiedlová však predviedla skvelý obrat. Odvrátila tri setbaly a tajbrejk napokon získala vo svoj prospech.

V druhom dejstve vyrovnala najlepšia slovenská singlistka z 1:4 na 4:4, no koncovka patrila Ostapenkovej. Lotyška bola v rozhodujúcich momentoch agresívnejšia, zahrala viac víťazných úderov.

V treťom sete vďaka brejku vo štvrtom geme odskočila Schmiedlovej na 4:1 a prvý vzájomný zápas už dotiahla šampiónka Roland Garros z roku 2017 do úspešného konca.

Australian Open 2022

Ženy - dvojhra - 1. kolo:

Jelena Ostapenková (26-Lot.) - Anna Karolína Schmiedlová (SR) 6:7 (7), 6:4, 6:1

Domov»Tenis»Schmiedlová potrápila favoritku, na Australian Open ale končí v úvodnom kole