Francúzka pokorila magickú métu, oslavuje 500. víťazstvo v kariére

Francúzska tenistka Alizé Cornetová sa teší z 500. víťazstva v kariére.
Francúzska tenistka Alizé Cornetová sa teší z 500. víťazstva v kariére. (Autor: Alizé Cornet/ instagram)
TASR|23. aug 2022 o 07:55

V Clevelande postúpila aj Češka Barbora Krejčíková.

CLEVELAND. Francúzska tenistka Alizé Cornetová postúpila suverénne do druhého kola dvojhry na turnaji WTA v Clevelande.

V úvodnom dueli ako nasadená osmička zvíťazila nad Ukrajinkou Dajanou Jastremskou 6:2, 6:1 a pripísala si už jubilejné päťsté víťazstvo na okruhu WTA

"Som na Tour už 15 rokov a odohrala som množstvo zápasov. Som rada, že som ich vyhrala už 500. Na začiatku sezóny som o tom rozmýšľala ako o krátkodobom cieli. Podarilo sa mi to teraz v auguste," uviedla tridsaťdvaročná Francúzka.

Na okruhu WTA má aktuálne bilanciu 500:410, tešila sa zo šiestich turnajových titulov a najvyššie bola vo svetovom rebríčku na jedenástom mieste.

Ďalej postúpila aj najvyššie nasadená Češka Barbora Krejčíková, ktorá zdolala domácu Francescu di Lorenzovú hladko 6:3, 6:1.