Jeho expriateľka tvrdí, že ju chcel udusiť. ATP stále rieši prípad Zvereva

Alexander Zverev.
Alexander Zverev. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. okt 2022 o 10:19

Olympijský šampión z Tokia sa násilnícky správal ku svojej partnerke Oľge Šarypovovej.

BRATISLAVA. Vyšetrovanie Asociácie tenisových profesionálov (ATP) v súvislosti s obvineniami z domáceho násilia voči olympijskému šampiónovi Alexandrovi Zverevovi je stále otvorené, a to aj rok po jeho začiatku.

Pre web insidethegames.biz to povedal hovorca ATP.

Zverev sa podľa obvinení na turnaji ATP v čínskom Šanghaji v októbri 2019 násilnícky správal ku svojej partnerke Oľge Šarypovovej. Vyšetrovanie sa však začalo až minulý rok, za čo ATP čelila kritike pre svoju nečinnosť.

„Vyšetrovanie, ktoré vedie tretia strana, stále pokračuje. ATP poskytne ďalšie informácie po ukončení vyšetrovania,“ povedal hovorca ATP.

Šarypovová obvinila Zvereva, že sa ju snažil udusiť vankúšom. Nemecký tenista ju taktiež údajne udieral päsťami a správal sa k nej neprimerane nadradeným spôsobom. Žena tvrdila, že sa obávala o svoj život a údajne sa pokúsila ukončiť svoj život.

Šarypovová o incidente prvýkrát informovala na instagrame, kde napísala, že sa stala terčom domáceho násilia. Tiež dodala, že sa už viac nebojí.

V neskoršom rozhovore pre ruské médiá uviedla, že násilníkom bol Alexander Zverev. Podľa tenistu sa jej slová nezakladajú na pravde a všetky obvinenia poprel.

Zverev pre zranenie členka premaródoval veľkú časť tohtoročnej sezóny. V marci vyviazol s podmienečným zákazom činnosti po výtržnostiach na turnaji ATP v mexickom Acapulcu. Po prehranom zápase niekoľkokrát udrel raketou do rozhodcovskej stoličky.

Iba tesne vtedy minul nohy arbitra, ktorého, navyše, slovne urazil. Nemca následne vylúčili z turnaja, zaplatil pokutu 40-tisíc dolárov a musel vrátiť finančnú odmenu 30-tisíc dolárov.

Nachádzate sa tu: