Molčan zvládol päťsetovú drámu, na US Open hrá životný turnaj

Alex Molčan. (Zdroj: TASR/AP)
TASR|1. sep 2021 o 22:03

Slovenský tenista prežíva skvelý debut.

US Open 2021

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Alex Molčan (SR) - Brandon Nakashima (USA) 6:3, 3:6, 1:6, 6:2, 6:4

NEW YORK. Slovenský tenista Alex Molčan sa pri grandslamovom debute prebojoval už do tretieho kola dvojhry na US Open.

V pozícii kvalifikanta zdolal v druhom kole domáceho Američana Brandona Nakashimu po päťsetovej bitke 6:3, 3:6, 1:6, 6:2, 6:4.

V dueli o postup do osemfinále nastúpi proti jedenástemu nasadenému Diegovi Sebastianovi Schwartzmanovi. Argentínčan zdolal Juhoafričana Kevina Andersona 7:6 (4), 6:3, 6:4.

Molčan začal odvážne, po rýchlom brejku sa ujal vedenia 4:1 a prvý set sa stal jeho korisťou. Zverenec trénera Ladislava Simona ťažil z výborného pohybu po dvorci, vo výmenách robil menej nevynútených chýb.

Od polovice druhého dejstva však začal mať navrch Nakashima, ktorý na úvod prekvapujúco vyradil svojho krajana Johna Isnera.

V treťom dejstve si po dvoch brejkoch rýchlo vybudoval rozhodujúci náskok 4:0. Po sete Molčan požiadal o medical time out a nechal si ošetriť ľavú ruku.

Krátka pauza členovi NTC pomohla. Opäť získal úderovú istotu, v treťom i siedmom geme zobral Nakashimovi podanie a vynútil si rozhodujúci set.

Američan sa v týchto momentoch trápil na servise i v medzihre, priveľa kazil, čo bola voda na mlyn Molčana. Na začiatku piateho dejstva odskočil Nakashimovi na 4:0 a prvý "päťseťák" v kariére dotiahol do úspešného konca.

Súvisiace články