Teddy Blueger predĺžil zmluvu s Pittsburghom

Oh My Hockey|15. júl 2021 o 07:57

Teddy Blueger - alebo Teodors Blugers - sa s Pittsburghom Penguins dohodol na novom dvojročnom kontrakte do konca sezóny 2022/23. Po Brandonovi Carlovi z Bostonu je druhým obmedzene voľným hráčom, ktorý vo včerajších večerných hodinách rozhodol o svojej blízkej budúcnosti.

"Teddy dokázal, že je všestranný two-way center a veľmi nám pomôže v oslabeniach. Pre náš tím je cenným hráčom," uviedol vo vyhlásení generálny manažér Ron Hextall.

26-ročný Lotyš sa s vedením dohodol na priemernom ročnom plate 2,2 mil. dolárov. V sezóne 2021/22 si zarobí rovné 2 milióny, o rok neskôr mu na účet pribudne 2,4 mil. V zmluve nie sú žiadne bonusy ani klauzuly, po jej vypršaní sa po prvý raz v kariére môže stať neobmedzene voľným hráčom (UFA).

Blueger čakal na svoj debut až do sezóny 2018/19, no odvtedy je stálicou mužstva. V sezóne 2019/20 dokonca dostal niekoľko hlasov v hlasovaní o Selke Trophy pre najlepšie brániaceho forvarda ligy. V 43 dueloch posledného ročníka zaknihoval 22 (7+15) bodov.

"Tučniaci" sa na svojho útočníka pozerajú v optike defenzívnej práce. Blueger začína väčšinu svojich striedaní práve v obrane. Svoje minúty si vždy odohrá v početnej nevýhode. Na útočenie majú Penguins iných centrov, čo dáva Lotyšovi omnoho zodpovednejšiu rolu.

Nachádzate sa tu: