Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran získal na LM brankára Hannawalda

SITA|Publikované 5. aug 2008 o 10:05

PREŠOV 5. augusta (SITA) - V hádzanárskom klube Tatran Prešov sa po nečakanom "zmiznutí" Dušana Bakšu (nezapojil sa do prípravy a nereaguje na výzvy vedenia) podarilo vyriešiť otázku obsadenia brankárskeho ...

PREŠOV 5. augusta (SITA) - V hádzanárskom klube Tatran Prešov sa po nečakanom "zmiznutí" Dušana Bakšu (nezapojil sa do prípravy a nereaguje na výzvy vedenia) podarilo vyriešiť otázku obsadenia brankárskeho postu. Úradujúci slovenský majster získal posilu z jednej z najkvalitnejších európskych súťaží - nemeckej bundesligy. Medzi troma žrďami sa v zeleno-bielom drese v zápasoch Ligy majstrov predstaví skúsený Chrischa Hannawald (nar. 4. 2. 1971) z TV Grosswallstadt.

"Na jeho pôsobení v Tatrane sme dohodnutí. Predpokladám, že sa k nášmu mužstvu pripojí tak približne týždeň pred úvodným vystúpením v LM. Hannawald by mal za nás chytať do konca novembra. Potom podľa situácie vyplývajúcej z nášho umiestnenia a ďalších plánov budeme rokovať o prípadnom predĺžení spolupráce. Keďže ide o pomerne drahú záležitosť, bola by škoda nevyužiť jeho schopnosti aj v ligových dueloch. Samozrejme, záležať však bude na trénerovi Trtíkovi, ako rozloží záťaž medzi brankárov," uviedol pre agentúru SITA manažér Tatrana Radim Hansel, ktorý na margo angažovania bývalého reprezentačného gólmana Nemecka ešte poznamenal: "Popravde, Chrischa sa po uplynulej sezóne v Grosswallstadtu rozlúčil s vrcholovou hádzanou a v klube pracuje ako marketingový manažér. Naďalej sa však udržuje v kondícii. Je to hráč, ktorého skúšať nepotrebujeme, pretože on už svoju top výkonnosť preukázal." Tridsaťsedemročný Hannawald sa s prešovskými spoluhráčmi stretne počas budúcotýždňového vystúpenia slovenského šampióna na prestížnom turnaji Sparkassen Cup v Nemecku.

Manažér Hansel ďalej potvrdil, že v Prešove budú naďalej riešiť otázku brankára. "Samozrejme, z hľadiska koncepčnej práce určite. Nadchádzajúcu sezónu začneme s triom Meluš, Popčák a Kaminský, z ktorého odchodu do Bardejova napokon zišlo. Ešte by som úplne nezavrhol príchod Srba Nemanju Marjanoviča a od budúcej sezóny máme prísľub od Miloša Puteru, ktorého by sme si radi zmluvne zaviazali na dlhšie obdobie."

Hádzanári Tatrana Prešov budú hrať v základnej D-skupine Ligy majstrov spolu s FCK Handbold A/S (Dán.), HSV Hamburg (Nem.) a postupujúcim z dvojice Crvena Zvezda Belehrad (Srb.) - Italgest Casarano (Tal.).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.