Tatar reagoval na reči o výmene. Zaujíma sa oňho ešte jeden klub

Tomáš Tatar v drese klubu Montreal Canadiens. (Autor: Matt Slocum - TASR/AP)
Jerguš Radačovský|30. jan 2020 o 23:02

V Montreale som spokojný, tvrdí.

BRATISLAVA. Tomáš Tatar prežíva po individuálnej stránke skvelú sezónu. Na konte má 46 bodov za 18 gólov a 28 asistencií a je najproduktívnejším hráčom Montrealu Canadiens.

Napriek tomu stráca Montreal na postup do play off osem bodov a pred niekoľkými dňami sa začalo špekulovať o výmene slovenského útočníka do iného tímu.

Dvadsaťdeväťročnému Tatarovi po budúcej sezóne končí zmluva a problémom je Slovákov vek aj plat, ktorý je na úrovni 5,3 milióna dolárov za sezónu.

Český web nhl.cz informoval o prvom potenciálnom záujemcovi, ktorým má byť Pittsburgh. Penguins hľadajú náhradu za dlhodobo zraneného Jaka Guentzela. Kluby si môžu vymieňať hráčov až do 24. februára.

Na špekulácie o výmene reagoval už aj Tatar, ktorý sa vyjadril pre Cas.sk. Okrem Pittsburghu spomenul aj ďalšieho možného záujemcu.

"Na Slovensku sa píše vo veľkom, že ma vymenia do Pittsburghu, ale ja som zachytil aj Dallas. Zatiaľ to vôbec neriešim, pretože do konca prestupového termínu ostáva ešte mesiac a všetko sú iba dohady," povedal Tatar.

Slovák stále nestráca nádej na postup. "Hoci momentálne s Montrealom strácame na postup dosť bodov, stále je množstvo zápasov pred nami a urobíme všetko pre to, aby sme sa ešte pobili o možnosť zahrať si o Stanleyho pohár," pokračoval.

Slovenský útočník reagoval aj na priamu otázku, či očakáva výmenu. "Ja som v Montreale spokojný. Na druhej strane snom každého hráča je bojovať o Stanleyho pohár. Ak dostane Montreal za mňa dobrú ponuku a vymenia ma, tak to bude nová výzva a budem to rešpektovať," doplnil Tatar.

Jerguš Radačovský
Jerguš Radačovský Prvé novinárske skúsenosti so športom získal v Denníku N a následne v denníku SME, kde prišiel v decembri 2018. Venoval sa aj regionálnej žurnalistike. Obľubuje rôzne športy od futbalu cez florbal až po snooker či petang.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: