Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Tatar je najčastejším slovenským strelcom, no dal o osem gólov menej ako Hossa

Tomáš Tatar (vpravo) strieľa gól do siete Philadelphie. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. nov 2016 o 09:46

McDavid je lídrom kanadského bodovania.

NEW YORK. Lídrom kanadského bodovania po víkende v NHL je Connor McDavid, kapitán Edmontonu Oilers. Zo Slovákov sa v prebiehajúcej sezóne najviac darí skúsenému Mariánovi Hossovi z Chicaga.

Kanadské bodovanie k 28. novembru 2016:

Por.MenoKlubZápasyGólyAsistencieBody
1.Connor McDavidEdmonton23101929
2.Nikita KučerovTampa Bay22111526
3.Mark ScheifeleWinnipeg24121224
4.Patrick KaneChicago2381523
5.Vladimir TarasenkoSt. Louis2291322
.Alex GalchenyukMontreal2291322
7.Tyler SeguinDallas2271522
8.Wayne SimmondsPhiladelphia23111021
9.Artemij PanarinChicago2381321
.Jevgenij MalkinPittsburgh2281321
...
38.Marián HossaChicago2211617
155.Richard PánikChicago236410

Najlepší strelci k 28. novembru 2016:

1.Sidney CrosbyPittsburgh15 gólov
2.David PastrňakBoston13 gólov
3.Mark ScheifeleWinnipeg12 gólov
.Michael GrabnerNY Rangers12 gólov
.Alexander OvečkinWashington12 gólov
.Patrik LaineWinnipeg12 gólov
7.Marián HossaChicago11 gólov
.Nikita KučerovTampa Bay11 gólov
.Wayne SimmondsPhiladelphia11 gólov

Bodovanie Slovákov k 28. novembru 2016:

Por.MenoKlubZápasyGólyAsist.Body+/-StrelyTr. min.
1.Marián HossaChicago2211617+5496
2.Richard PánikChicago236410+2334
3.Tomáš TatarDetroit22347-7508
4.Marko DaňoWinnipeg143360162
5.Andrej SekeraEdmonton23246+7238
6.Zdeno CháraBoston19156+122719
7.Martin MarinčinToronto14134+2134
8.Marián GáboríkLos Angeles1000000

Slovenskí brankári:

MenoKlubZápasyVýhryZákrokyInk. góly%Priemer gólov na zápas
Peter BudajLos Angeles20124193891,72,04
Jaroslav HalákNY Islanders1433844190,43,08

Súvisiace články