Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Szabová opäť v Partizánskom

SITA|12. dec 2008 o 14:35

Hádzanárky Slávie Partizánske získali cennú akvizíciu. Mladý káder nováčika spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL posilnila skúsená Zdenka Szabová.

PARTIZÁNSKE. Hádzanárky Slávie Partizánske získali cennú akvizíciu. Mladý káder nováčika spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL posilnila skúsená Zdenka Szabová, ktorá sa po vydaji volá už Poláková.

Bývalá reprezentantka SR ukončila po minulej sezóne, keď bola ešte hráčkou ŠKP HK Banská Bystrica, aktívnu kariéru. "Oslovili sme ju, či by to nechcela opäť skúsiť a pomôcť našim dievčatám. Na svoj vek je stále rýchla, na poste strednej spojky by mala dať našej hre myšlienku. Zatiaľ sme sa dohodli na najbližšie dva zápasy, skúsi to v sobotu doma proti Písku a potom v Bratislave proti ŠKP," informoval agentúru SITA šéf HK Slávia Ján Šurgan.

Tridsaťsedemročná Poláková-Szabová si dres Partizánskeho, v ktorom vstúpila do ženskej hádzanej, obliekla už v stredajšom štvrťfinále Slovenského pohára proti Trenčínu (25:31). "Nastúpila bez tréningu a ešte aj prechladnutá, napriek tomu bolo vidieť, že nič zo svojho hádzanárskeho umenia nezabudla. Som veľmi rád, že sa vrátila. Verím, že bude prínosom pre hádzanú v našom klube a aj jej zásluhou získajú mladé dievčatá potrebnú hráčsku sebadôveru," dodal J. Šurgan. Partizánčanky sú zatiaľ v tabuľke WHIL bez bodu na poslednom mieste.

Súvisiace články