Hrali proti hráčkam Barcelony či PSG. Slovenky výkonom nesklamali

Brankárka Mária Korenčiová a futbalistky Švédska. (Autor: TASR)
TASR|30. nov 2021 o 21:10 (aktualizované 30. nov 2021 o 21:40)

Proti Švédsku uhrali akceptovateľný výsledok.

Kvalifikácia MS 2023 žien - A skupina

Švédsko - Slovensko 3:0 (1:0)

Góly: 19. Hurtigová, 59. Rolfová, 69. Curmarková

Zostava SR: Korenčiová - Košíková, Bartovičová, Fischerová, Vojteková - Mikolajová (74. Panáková), Bíróová (60. Lemešová), Škorvánková (90.+2 Ondrušová) - Maťavková, Žemberyová (75. Fabová), Šurnovská (60. Hmírová)

MALMÖ. Slovenské futbalové reprezentantky nestačili v piatom vystúpení kvalifikácie MS 2023 v Malmö na domáce Švédky. S favoritkami A-skupiny, ktorým tesne ušla medaila na olympiáde v Tokiu, prehrali 0:3.

Postupne sa do streleckej listiny zapísali Lina Hurtigová z Juventusu Turín, útočníčka Barcelony Fridolina Rolfová a obrankyňa PSG Amanda Ilestedtová.

Zverenky trénera Petra Kopúňa sú v tabuľke so ziskom štyroch bodov na predposlednej štvrtej priečke. Doposiaľ zdolali len reprezentantky Gruzínska.

"Švédky mali zápas pevne v rukách, my sme párkrát ukázali, že máme schopnosti zahroziť, ale dostali sme sa len po šestnástku. Výsledok je akceptovateľný, sila švédskeho ženského futbalu je veľká, je to absolútna svetová špička.

Ak by sme zobrali len výsledky z dneška a ten z roku 2019 (0:7, pozn.), je tam zrejmý rozdiel v náš prospech. Aj preto, že tentoraz sme výkonom nesklamali, ani ako jednotlivkyne, ani ako tím," povedal Kopúň pre futbalsfz.sk.

Súvisiace články