Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Svatoš sa herne cíti lepšie v zámorí

SITA|8. jan 2011 o 21:40

Marek Svatoš prežíval po štvrtkovom góle dobré pocity.

SAN JOSE. Útočník Nashville Predators Marek Svatoš sa hokejovo cíti viac doma v Severnej Amerike ako v Európe. Jeho rýchle nohy a nečakaná strela krátkym švihom svedčia viac úzkym zámorským klziskám ako širokým európskym. Svatoš začal túto sezónu v Avangarde Omsk v ruskej KHL, keďže počas leta nepodpísal zmluvu so žiadnym klubom NHL, v decembri sa však dohodol so St. Louis. Blues ho museli zaradiť na waiver listinu, z ktorej si ho stiahlo Nashville.

"Som rád, že som späť v zámorí. Vždy som chcel zostať v NHL. Posledné leto bolo veľmi ťažké. Čakal som na ponuku, ale nemal som na výber. Chcel som hrať hokej a nechcel čakať donekonečna. Išiel som preto do KHL," povedal v rozhovore pre The Tennessean Svatoš.

Košický odchovanec sa vo štvrtok prvýkrát po návrate do NHL gólovo presadil, keď skóroval v zápase s Los Angeles. Jeho úloha a prínos pre tím by sa mali postupne zvyšovať. "Štvrtkový gól bol skvelý. V novom tíme som sa presadil prvýkrát. Bola to už dávno odvtedy, čo som naposledy skóroval v NHL. Boli to dobré pocity," doplnil pre The Tennessean Marek Svatoš.

Súvisiace články