0 - 7
(0:2, 0:2, 0:3)

Švajčiarsko - Švédsko: ONLINE z MS v hokeji 2021

Švajčiarsko vs. Švédsko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021 dnes.
Švajčiarsko vs. Švédsko: ONLINE prenos zo zápasu na MS v hokeji 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|25. máj 2021 o 10:00 (aktualizované 25. máj 2021 o 19:07)

Sledovali ste s nami naživo ONLINE prenos zo zápasu MS v hokeji 2021: Švajčiarsko - Švédsko.

RIGA. Švajčiarsko a Švédsko dnes hrali ďalší zápas na MS v hokeji 2021, ktoré hostí lotyšská Riga. Sledovali ste online prenos s nami. Švédsko vyhralo 7:0.

Pozrite si tiež aktuálne tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Švajčiarsko - Švédsko (LIVE z MS v hokeji 2021 dnes)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2020/2021
25.05.2021 o 19:15
Švajčiarsko
0:7
60' minúta
Ukončený
Švédsko
Prehľad
Góly a asistencie: 9. Frödén (Pilut, Nygren), 10. A. Kempe (Tömmernes, Lundkvist), 23. Olofsson (Lundkvist), 31. Frödén (Wingerli, Dahlbeck), 42. Nygren (Rakell, A. Kempe), 48. Lundkvist (A. Kempe, Tömmernes), 51. Tömmernes (Frödén, Lundkvist). Rozhodca: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Goljak (BLR), Šalagin (RUS).
To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Ďalší program:

Švajčiarsko
Štvrtok 27. 5. 2021, 15:15: Švajčiarsko – Slovensko

Švédsko
Štvrtok 27. 5. 2021, 19:15: Švédsko – Česko
V poslednej tretine sme videli, ako Švédi obrátili švajčiarsku obranu na prach a popol a úplne zničili svojho súpera. Ak mali Helvéti nejaký plán na to, aby aspoň zdramatizovali tento zápas, tak im ho rýchlo rozbil piatym gólom Nygren a aj keď sa Švajčiari stále snažili útočiť, tak dnes to jednoducho nebol ich deň a skvele chytajúceho brankára Reideborna by zrejme neprekonali z ničoho. Švédi potom pridali ešte ďalšie dva góly z hokejok Lundkvista a kapitána Tömmernesa a zápas s prehľadom doviedli do víťazného konca. Švédi tak touto jasnou výhrou získali prvé tri body na turnaji a vrátili sa do hry o postup. Švajčiari po tomto debakli zostali na šiestich bodoch a jediným tímom v skupine A, ktorý ešte nestratil ani bod, tak sú Slováci.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 13:11 (28:27)
Najlepší hráči zápasu:

Švajčiarsko – Tristan Scherwey
Švédsko – Jesper Frödén
Koniec zápasu.
59:55
Do poslednej streleckej príležitosti zápasu sa dostal v pravom kruhu Pudas, z dobrej pozície ale minul Nyffelerovu bránku.
59:23
Andrighetto obkrúžil s pukom celú útočnú tretinu a jeho nahodenie od modrej tečoval jeden z jeho spoluhráčov. I tentokrát úspešne zasiahol brankár Reideborn.
58:50
Švédi dostali puk za švajčiarsku bránku, kde ho chvíľku podržali. Švajčiarom sa pomaly kráti už aj čas na strelenie aspoň čestného gólu.
58:19
Scherwey sa dostal k puku pred švédskou bránkou, z bekhendu ale namieril len do betónov brankára Reideborna. Švédi otáčajú hru na opačnú stranu.
57:50
Bertschy sa pokúsil aspoň o sólový prienik, ktorý zakončil strelou z vrcholov kruhov. Jeho pokus gólman Reideborn bez väčších problémov chytil.
57:20
Heldner chcel vyviezť puk do útočnej tretiny, jeho akcia sa však skončila už v strednom pásme. Švédi puk len odpálili do útočného pásma a odišli striedať.
56:49
Adrian Kempe urobil s pukom okruh takmer okolo celého klziska, kým ho prenechal svojim spoluhráčom. Lööv napokon tento útok zakončil zrazenou strelou do modrej čiary.
56:25
Švédi dohrávajú tento zápas v úplnej pohode. Na Švajčiaroch naopak vidieť, že by už chceli byť v šatni.
55:59
Švajčiarsko v plnom počte.
55:50
Hischier vystihol prihrávku Švédov na modrej čiare a dostal puk až do útočného pásma. Tam ho veľmi tvrdo narazil na mantinel Tömmernes.
55:23
Rakell vystrelil z vrcholu pravého kruhu príklepom do hrude brankára Nyffelera, ktorý s problémami udržal puk pred dvojicou dorážajúcich Švédov.
55:09
Švédi sa však rýchlo vrátili do útočného pásma a už kombinujú okolo brániacich sa Švajčiarov.
54:38
Švédi sa najprv previnili proti pravidlám ofsajdom a hneď po buly odpálili Švajčiari puk nekompromisne až za Reidebornovu bránku.
53:59
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Christoph Bertschy – 2 min., podrazenie).
53:59
Bertschy zasiahol v rohu útočnej tretiny kolenom Lundkvista, ktorý hneď zamieril v sprievode lekárov do šatne. Bertschy zase pre zmenu na trestnú lavicu.
53:52
Švédsko v plnom počte.
53:35
A Pilut následne zastavil rozohrávku Švajčiarov a vyhodil puk za ich bránku.
53:01
Friberg vo vlastnom oslabení po pravej strane zaútočil a presnou strelou dokonca donútil k zákroku i švajčiarskeho gólmana Nyffelera. Švédi hrajú vo veľkej pohode.
52:31
52:31
importantAndrighetto posunul puk k pravej žŕdke švédskej bránky na Ambühla, ktorý sa s pukom vytočil k strele. Reideborn úspešne zasiahol betónom a s problémami si potom poradil i s dorážkami Švajčiarov.
52:10
Švajčiari v presilovke začali svoju snahu o čestný gól strelou Andrighetta z pravého kruhu do blokujúceho Piluta.
51:52
Vylúčenie v tíme Švédsko (Klas Dahlbeck – 2 min., podrazenie).
50:46
50:46
goalŠvédsko dalo gól!
Švédi pokračujú v gólostroji proti totálne rozvrátenej švajčiarskej obrane! Lundkvist od ľavého mantinelu posunul puk medzi kruhy na Frödéna, ktorý si ho potiahol doprava a potom ho prihral do ľavého kruhu na HENRIKA TÖMMERNESA. Kapitán Švédov následne strelou do ľavého horného rohu vymietol všetky pavučiny vo švajčiarskej bránke. Asistencie: Jesper Frödén, Nils Lundkvist.
50:10
Friberg nahodil puk do rohu útočnej tretiny, kde ho vybojoval Wingerli. Švédi sa potom s pukom doslova natlačili za švajčiarsku bránku.
49:41
Olofsson sa individuálne dostal až medzi kruhy, strelou zápästím však tesne minul švajčiarsku bránku.
49:10
Švédi okamžite odpovedali protiútokom, ktorý sa zasekol na zoradenej švajčiarskej obrane na útočnej modrej čiare.
48:29
importantReidebornovi vypadlo nahodenie Švajčiarov od modrej a Hofmann sa i v páde snažil puk doraziť. Z ťažkej pozície ho však usmernil len tesne mimo švédskej svätyne.
47:55
Švédi už si zápas úplne užívajú. Lindberg individuálne prenikol z ľavého krídla až do streleckej pozície, Nyffelerovu bránku ale minul.
47:14
47:14
Švédi práve zavŕšili tenisového kanárika! Adrian Kempe našiel krížnou prihrávkou z pravého krídla na modrej čiare NILSA LUNDKVISTA, ktorého tvrdá strela z prvej nakoniec cez cloniaceho Rasmussena doskákala až za bránkovú čiaru. Asistencie: Adrian Kempe, Henrik Tömmernes.
46:54
Heldnerovu strelu od modrej tečoval Meier, puk ale usmernil mimo švédskej bránky.
46:25
46:15
Alatalova strela od modrej tentokrát ani len nedoletela na švédskeho gólmana. Švajčiari získali puk, kombinujú ale len popri mantineli.
45:52
45:52
importantAmbühlova prihrávka z ostrého uhla sa od korčule jedného zo Švédov odrazila pred bránku a Reideborn musel pohotovo zasiahnuť.
45:35
Hofmann zaviezol puk po ľavom krídle do útočného pásma a Švajčiari môžu kombinovať v útočnom pásme.
45:11
Švédi po následnom buly vyhodili puk za Nyffelerovu bránku. Hischier potom pokazil rozohrávku švajčiarskeho útoku a hrací predmet skončil na švédskej striedačke.
44:41
Alatalo tvrdo vystrelil od modrej čiary, Reideborn však jeho strelu videl a s prehľadom ju chytil.
44:25
Vylúčenie v tíme Švédsko (Adrian Kempe – 2 min., krosček).
43:46
Adrian Kempe tečoval Tömmernesovu strelu od modrej, puk ale nasmeroval mimo Nyffelerovej bránky. Následne však fauloval, a tak majú Švajčiari výhodu.
43:06
Až po viac ako minúte sa Švajčiari dostali k puku, nedarí sa im ale ale prejsť stredným pásmom, kde ich Švédi dvakrát zastavili.
42:25
Švédi opäť okamžite pridali, zatlačili Švajčiarov do obrany a s prehľadom kombinujú v útočnom pásme.
41:48
41:48
importantHofmann sa pretlačil cez švédskych obrancov do samostatného úniku, jeho forhendovú strelu ale brankár Reideborn výborným zákrokom pravým betónom zlikvidoval.
41:18
41:18
Švédi využívajú už klasickú presilovku a vedú už o 5 gólov! Rakell potiahol puk do útočného pásma po pravom krídle a elegantnou spätnou prihrávkou ho posunul na MAGNUSA NYGRENA, ktorý trafil do medzery medzi rukou a telom švajčiarskeho gólmana Nyffelera. Asistencie: Rickard Rakell, Adrian Kempe.
41:14
Švajčiarsko vo štvorici.
40:50
Rakell začal presilovku Švédov 5 proti 3 tvrdou strelou z ľavého kruhu, ktorú Nyffeler vyrazil.
40:35
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Noah Rod – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
40:18
Švédsko v plnom počte a bude hrať krátku presilovku.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:55.
Švédi potvrdili svoj výborný výkon z prvého dejstva i v druhej tretine a svoj náskok navýšili o ďalšie dva góly. V úvode druhého dejstva využil presilovku Victor Olofsson a zhruba v polovici zápasu prekonal neistého brankára Genoniho strelou k bližšej žŕdke Frödén. Ten svojím druhým presným zásahom v zápase vyhnal Genoniho z bránky, hru Švajčiarov ale príchod nového brankára Nyffelera nijak výrazne neovyplyvnil. Naopak, pohoda Švédov bola s každou minútou väčšia a väčšia a dianie na ľade tak mali v druhej polovici druhej tretiny pevne pod kontrolou. Po dvoch tretinách tak Švédi smerujú k prvým trom bodom na turnaji.

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 7:10 (15:16)
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:38
Záver druhej tretiny sa odohráva pri hre 4 proti 4 a vo švédskom obrannom pásme. Švajčiari sa stále nie sú schopní dostať od mantinelov do streleckých pozícií.
39:14
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Timo Meier.
39:05
Andrighettovu strelu od modrej tečoval Simion tesne mimo švédskej bránky. Dahlbeck následne dostal puk do stredného pásma.
38:30
Švajčiari vyhrali buly v útočnom pásme a kombinujú okolo brániacej sa švédskej štvorice.
38:18
Vylúčenie v tíme Švédsko (Henrik Tömmernes – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
37:40
Corvi prenechal za útočnou modrou čiarou puk Simionovi, ktorý z ostrého uhla namieril do pripraveného brankára Reideborna. Odrazený puk opäť získali Švédi.
37:10
Adrian Kempe zasiahol v súboji pri mantineli Meiera hokejkou do tváre, napriek tomu však hra bude pokračovať v plnom počte, čo sa Švajčiarom samozrejme nepáči.
36:44
36:27
36:27
Rýchlu kombináciu švédskeho tímu zakončil tvrdou strelou z vrcholu pravého kruhu mimo Adrian Kempe. Švajčiari potom pri mantineli puk vybojovali a vyhodili ho za švédsku bránku.
35:53
Helvéti dostali puk do stredného pásma a bleskurýchlo vystriedali. Stihli to tak-tak, pretože Švédi sa veľmi rýchlo vrátili do útočného pásma.
35:34
Frödén zastavil vyhodenie Švajčiarov, Friberg sa ale pozabudol v bránkovisku a Švédi sú vykázaní do stredného pásma.
35:17
Švajčiari vyhrali úvodné buly vo svojej presilovke a hneď sa rozostavili do presilovkovej formácie.
34:44
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Christoph Bertschy – 2 min., nedovolené bránenie).
34:21
Frödén prenechal za švajčiarskou bránkou puk Fribergovi, tomu ho ale Švajčiari zobrali. Helvéti prechádzajú do protiútoku.
33:45
A prakticky vzápätí prišiel aj ofsajd na druhej strane. Vinníkom bol Andrighetto.
33:25
Práve Hofmannovu strelu od ľavého mantinelu vyrazil brankár Reideborn a švédsky pokus o rýchly protiútok skončil ofsajdom.
32:57
Dvojica Corvi – Hofmann dostala puk do útočného pásma, ich útok sa ale zasekol pri mantineli, kam ich Švédi vytlačili.
32:31
32:31
importantMario Kempe sa z ľavého krídla dostal až pred bránkovisko, puk ale nedokázal zdvihnúť nad betón švajčiarskeho brankára, ktorý ho teda zastavil.
32:13
Prihrávku Maria Kempeho na jeho brata Adriana Švajčiari zastavili, puk sa ale dostal k Tömmernesovi, ktorý tvrdou strelou od modrej preveril striedajúceho švajčiarskeho brankára Nyffelera.
31:42
Švajčiarsku rozohrávku zastavili Švédi už v strednom pásme a hneď po zisku puku potiahol Mario Kempe hrací predmet do útočného pásma.
30:57
Švédi ale akoby chceli trochu odčiniť aj predošlé straty bodov a pokračujú v tlaku na švajčiarsku obranu. Na Helvétoch už začína byť viditeľná frustrácia z vývoja zápasu.
30:24
changeŠvajčiari striedajú brankárov – z ľadovej plochy odchádza Leonardo Genoni a na jeho miesto vo švajčiarskej bránke prichádza Melvin Nyffeler.
30:24
30:24
Švédsky koncert pokračuje štvrtým gólom! Wingerli pristavil pred útočnou modrou puk pre JESPERA FRÖDÉNA, ktorý si ho potiahol po ľavom krídle do útočného pásma a strelou z ľavého kruhu namieril k bližšej žŕdke. Švajčiarsky gólman Genoni ani po tomto góle určite nemá čisté svedomie... Asistencie: Andreas Wingerli, Klas Dahlbeck.
29:49
importantLindberg si potiahol puk pomedzi Švajčiarov pred bránkovisko a zblízka bekhendom minul Genoniho bránku.
29:21
Moserovo nahodenie zastavil za svojou bránkou Reideborn. Ten rozohral priamo na útočnú modrú čiaru na svojich spoluhráčov.
28:55
Olofsson pristavil na pravom krídle puk pre Sörensena, ktorého strelu vyrazil brankár Genoni do rohu. Švajčiari puk dostali do stredného pásma a pri pokuse o rýchly protiútok sa dostal Olofsson do ofsajdu.
28:16
Švédska pätica už začala byť zjavne unavená, puk ale dostala do stredného pásma a Mario Kempe ho navyše dotlačil i do útočného pásma.
27:50
Až teraz sa Švajčiari konečne nasťahovali do útočnej tretiny, Diazova strela od modrej ale švédsku bránku minula a Pudas potom vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.
27:15
Švajčiari stále nenašli riešenie na švédsky forčeking. Musia tak nahadzovať puk na zadný mantinel a tam ho v súboji so Švédmi často strácajú.
26:37
Až Hofmann sa po pravom krídle dostal do útočného pásma, jeho spätnú prihrávku na Corviho však švédski obrancovia zastavili.
26:08
Švédi svojím forčekingom robia obrovské problémy Švajčiarom, ktorí sa nedokážu dostať ani len z vlastného obranného pásma. Puk si tak prihrávajú za bránkovou čiarou.
25:39
Na konci tohto útoku strieľal od modrej Dahlbeck, Genoniho bránku však o poriadny kus minul.
25:09
Tömmernes našiel krásnou kolmicou na útočnej modrej Sörensena, ktorého vytlačil do rohu Alatalo. Švédsky útočník ale puk udržal na hokejke.
24:30
Švajčiari zvýšili svoju útočnú aktivitu, ich tlak ale opäť zastavil ofsajd švajčiarskeho veterána Ambühla.
23:53
23:53
importantHofmann po krásnej Corviho prihrávke strieľal z pravého krídla, odkrytú Reidebornovu bránku ale z veľmi ostrého uhla minul.
23:26
Hofmann potiahol puk do útočného pásma a krížnou prihrávkou hľadal Corviho, ktorý však z prvej vypálil mimo Reidebornovej bránky.
23:01
23:01
importantPo prihrávke spoluhráča za seba pálil z vrcholu pravého kruhu príklepom úplne osamotený Dahlbeck, jeho tvrdú strelu ale dokázal gólman Švajčiarska Genoni vyraziť.
22:33
22:33
Švédi využívajú presilovku a odskakujú už do trojgólového náskoku! Lundkvist na modrej si vymenil puk s VICTOROM OLOFSSONOM, ktorému ho nakoniec prihral na pravé krídlo a Olofsson strelou z prvej, z pomerne ostrého uhla, namieril do ľavého horného rohu Genoniho bránky. Asistencia: Nils Lundkvist.
22:22
Nygrenovo nahodenie od modrej chytil švajčiarsky gólman Genoni. Švajčiarski obrancovia potom veľmi tvrdo odtláčali dotierajúcich Švédov spred svojho bránkoviska.
21:51
Švajčiari dostali puk zo svojho obranného pásma, Švédi ho ale rýchlo dostali naspäť za modrú čiaru a môžu kombinovať.
21:39
Švédsko v plnom počte, Švajčiarsko vo štvorici.
21:35
Lundkvist od modrej minul švédsku bránku a Müller potom vyhodil puk za Reidebornovu bránku.
21:15
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Raphael Diaz – 2 min., hákovanie).
21:02
Sörensen dokorčuľoval nahodenie na zadný mantinel a vyštartoval do odvážneho individuálneho prieniku cez švajčiarskych hráčov. Tí ho faulovali a Švédi tak majú výhodu.
20:39
Švajčiarsky útok pokračoval a zakončil ho strelou od modrej do Reidebornovej lapačky Hofmann.
20:18
20:18
importantHischier si vymenil puk s Meierom a nakoniec ho posunul do ľavého kruhu na Andrighetta, ktorý svojou strelou tesne minul švédsku bránku.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:02.
Švédi predviedli v prvej tretine výborný výkon a aj keď sa hral rýchly hokej zo strany na stranu, tak boli výrazne nebezpečnejším tímom. Skóre otvoril v 9. minúte Frödén, ktorý výborne tečoval Pilutovu strelu od modrej a zhruba o minútu a pol neskôr trochu nachytal švajčiarskeho brankára Genoniho strelou od modrej Adrian Kempe. Švajčiarom nejakú dobu trvalo, než sa oklepali z týchto dvoch úderov, postupom času sa však aj oni začali dostávať do zaujímavých streleckých pozícií. Najbližšie ku gólu bol Corvi, ktorý trafil hornú žŕdku Reidebornovej bránky. Po prvej tretine tak majú zápas omnoho lepšie rozohraný Švédi, ktorým by tri body z dnešného zápasu výrazne pomohli.

Strely na bránku v 1. tretine: 8:6
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:39
Vylúčenie v tíme Švédsko (Pär Lindholm – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Timo Meier – 2 min., hrubosť).
19:39
Lindholm bol po odpískaní ofsajdu tvrdo narazený zozadu pred švajčiarskou striedačkou Hischierom, čo vyvolalo veľkú šarvátku. Tú teraz riešia rozhodcovia.
19:23
Hischier vystihol švajčiarsku rozohrávku a mohol ísť do samostatného úniku, Švédi ale jeho spoluhráča Ambühla zdržali v útočnom pásme a Švajčiarom je tak odpískaný ofsajd.
18:49
Genoni vyrazil Lundkvistovu strelu z pravého kruhu do rohu a Švajčiari otočili hru na opačnú stranu. Do útočného pásma sa ale nedostali.
18:24
Dlhé obliehanie švajčiarskej obrany ukončil strelou od modrej Dahlbeck, Švédom však hneď po nej bolo odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.
17:53
Švédi potom sami nahodili puk na zadný mantinel, na rozdiel od protihráčov ale puk vybojovali a už si ho posúvajú popri mantineli.
17:23
Geisser dostal puk po ľavom krídle do útočného pásma, Švédi ho ale vytlačili do rohu vlastného pásma, kde ho pripravili o puk.
16:41
Lindholmovo nahodenie nedokázal Lindberg dokorčuľovať, potom ale svojím napádaním donútil švajčiarskych obrancov k chybe v rozohrávke.
16:11
16:11
importantCorvi nahodil puk od modrej čiary na švédsku bránku a svojím pokusom napokon trafil hornú žŕdku Reidebornovej svätyne.
15:29
Kurashev vybojoval puk v rohu útočnej tretiny a posunul ho na modrú čiaru na Heldnera, ktorého strelu zablokoval obetavo Pilut. Švédi následne puk vyhodili.
14:55
Švajčiari znovu stratili puk v strednom pásme a museli sa rýchlo vrátiť dozadu, aby zastavili švédsky útok. To sa im podarilo a môžu konečne zaútočiť.
14:26
14:26
Lööv zaviezol po pravej strane puk do útočného pásma, kde ho prenechal Rakellovi a ten z pravého kruhu namieril do betónu gólmana Genoniho.
13:45
Švédi veľmi ľahko prešli stredným pásmom a Lundkvist puk z pravého krídla nahodil na Genoniho bránku. Tú síce minul, hrací predmet sa ale odrazil k hráčom v žltých dresoch.
13:10
Krátka kombinácia Švajčiarov v útočnom pásme ale k ničomu neviedla. Švédi otáčajú hru na opačnú stranu.
12:31
Hofmann sa pokúsil prejsť do útočného pásma inidividuálne a nakoniec sa dostal i k strele, z ťažkej pozície ale bekhendom minul Reidebornovu bránku,
11:44
Švédi sa nasťahovali do útočného pásma, kde si puk rýchlo posúvajú popri mantineli. Švajčiari sa v týchto minútach len bránia.
10:59
Švédov dva strelené góly poriadne povzbudili a naopak Švajčiari akoby sa nemohli dostať do tempa. Helvétom sa vôbec nedarí podržať puk na hokejkách.
10:00
10:00
Švédi odskakujú už do dvojgólového náskoku! ADRIAN KEMPE dostal puk v strednom pásme, prešiel s ním cez modrú čiaru a hneď vystrelil cez švajčiarskeho obrancu. Svojou strelou namieril do ľavého horného rohu švajčiarskej bránky a keďže jeho pokus letel z pomerne veľkej diaľky, tak gólman Genoni asi nebude mať úplne čisté svedomie... Asistencie: Henrik Tömmernes, Nils Lundkvist.
09:18
Švédi veľmi rýchlo pripravili protihráčov o puk a hneď ho nahodili za švajčiarsku bránku. Tam ho v súboji s obrancami Švajčiarska získali.
08:35
08:35
Švédi otvárajú skóre! Švédi si prihrávali puk okolo celej útočnej tretiny, až sa puk napokon dostal na modrú čiaru na Piluta, ktorého strelu tečoval z výšky medzi Genoniho betóny JESPER FRÖDÉN. Asistencie: Lawrence Pilut, Magnus Nygren.
08:03
Puk napokon doslova vydolovali spod nôh Švédi a okamžite sa dostal na modrú čiaru, odkiaľ z prvej vystrelil Lundkvist do hrude pripraveného brankára Švajčiarska Genoniho.
07:33
Lindberg z rohu posunul puk medzi kruhy na Rakella, ktorý však z dobrej pozície výrazne minul švajčiarsku bránku. Puk sa odrazil do rohu, kde pokračujú súboje pri mantineli.
07:06
Meier vystrelil z vrcholu kruhov, gólman Reideborn ale jeho strelu vyrazil a oba tímy potom odišli rýchlo striedať.
06:39
Mario Kempe si naviedol puk individuálne do pravého kruhu, obrancovia Švajčiarska ho ale vytlačili do rohu. Tam ho Müller čistým, ale poriadne tvrdým zákrokom pripravil o puk.
06:06
05:37
Švajčiari puk vyhodili a vystriedali, Švédi sa ale prakticky okamžite vrátili do útočného pásma a pokračujú vo svojej presilovkovej kombinácii.
05:01
Žltí sa už rozostavili do útočného postavenia a kombinujú okolo švajčiarskeho obranného štvorca.
04:35
Nygrenovu strelu od modrej hneď po vhadzovaní brankár Genoni zastavil a jeho spoluhráči potom vyhodili puk až do švédskeho obranného pásma.
04:06
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Santeri Alatalo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
04:01
Friberg nahodil puk od pravého mantinelu na bránku a keďže Genoni vyrazil puk pred seba, tak došlo okamžite k tlaku Švédov na jeho bránkovisko. Švajčiari puk napokon odpálili do bezpečia.
03:36
Olofsson prišiel o hrací predmet za Genoniho bránkou a Švajčiari chceli rýchlo rozohrať. Ambühl bol opäť v ofsajde a potom sa dostal do sporu s Pudasom. Túto dvojicu museli od seba oddeľovať rozhodcovia.
03:02
Švédi sa prvýkrát dostali do útočného pásma. Nygrenova strela od modrej bola zablokovaná tak, že sa puk dostal až do stredného pásma a po súboji pri mantineli skončil na švédskej striedačke.
02:35
Švajčiari pokračovali v tlaku na švédsku obranu, puk im ale odskočil do stredného pásma a nakoniec sa Ambühl dostal do ofsajdového postavenia.
02:12
01:58
Švédi potom vytlačili vysokým forčekingom Švajčiarov do rohu ich pásma a získali ďalšie sekundy.
01:29
Švédi dostali puk z vlastného obranného pásma, pri pokuse dostať ho do útočnej tretiny však oň prišli.
00:59
Sörensen zlomil pro pokuse vyhodiť puk hokejku, následne ale jeho spoluhráči zrazili Alatalovu strelu na ochrannú sieť.
00:33
00:33
importantŠvajčiari dobre vykombinovali švédsku obranu a po krížnej prihrávke Corviho strieľal z pravého kruhu Kurashev. Gólman Reideborn sa stihol proti tejto strele presunúť.
00:12
Vylúčenie v tíme Švédsko (Viktor Lööv – 2 min., sekanie).
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Švajčiari budú hrať v červených dresoch, Švédi v žltých.
Oba tímy už sú na ľadovej ploche, zápas sa tak o malú chvíľu začne.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Nyffeler) – Untersander, Moser, Diaz (C), Geisser, Heldner, Alatalo, Loeffel, Müller – Meier, Hischier (A), Ambühl (A) – Simion, Corvi, Hofmann – Andrighetto, Kurashev, Rod – Praplan, Bertschy, Scherwey.

Švédsko: Reideborn (Fasth) – Lundkvist, Tömmernes (C), Pudas, Pilut, Lööv, Dahlbeck (A), Nygren – Rakell (A), P. Lindholm, O. Lindberg – Rasmussen, A. Kempe, M. Kempe – Olofsson, Lundeström, Sörensen – Friberg, Wingerli, Frödén – Hållander.

Rozhodca: Gofman (RUS), Sidorenko (BLR) – Goljak (BLR), Šalagin (RUS).
importantTento zápas sa kvôli nariadeniam na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 bude hrať bez divákov.

Vzájomné zápasy

Švajčiarom sa na MS proti Švédom dlhodobo nedarí a za posledných 20 rokoch ich porazili na veľkom turnaji len dvakrát. Posledná švajčiarska výhra prišla ešte na MS 2013 v skupine (3:2), na tom istom turnaji však Helvéti podľahli domácim Švédom 1:5 vo finále. Švédi o 5 rokov neskôr vyhrali vo finále proti Švajčiarom znovu (3:2 po nájazdoch). Aktuálne ťahajú proti Švajčiarom sériu siedmich výhier za sebou na MS, pričom posledná prišla na MS 2019 v Bratislave (4:3).

Švédsko

Švédi, ktorí tradične spoliehali na veľký počet hráčov z NHL, si tento rok museli vystačiť len s piatimi posilami a všetkými do útoku. Švédom z NHL prišla dvojica Isac Lundeström a Rickard Rakell z Anaheimu Ducks, Adrian Kempe z Los Angeles Kings, Victor Olofsson z Buffala Sabres a Marcus Sörensen so San Jose Sharks. Kostru tímu tvoria hráči z najvyššej švédskej súťaže, ktorí sú doplnení hráčmi z KHL a švajčiarskej ligy.

Švédom sa príprava príliš nevydarila. Hneď na úvod prehrali jeden zo súbojov proti Dánsku (4:2, 2:3) a aj keď následne vyhrali oba zápasy proti Nórsku (5:2, 5:3), tak na Českých hokejových hrách uspeli len v poslednom zápase proti Fínsku (3:2). S Čechmi prehrali 2:3 po predĺžení a s Rusmi 4:6, a túto zlú formu si Švédi prekvapivo priviezli i do Lotyšska na MS. Na ňom totiž prehrali oba úvodné zápasy s papierovými outsidermi o gól – s Dánmi 3:4 a s Bielorusmi 0:1 – a pred ich tretím zápasom v skupine je jasné, že ak chcú mať reálnu šancu na postup, tak potrebujú dnes proti zatiaľ výborne hrajúcim Švajčiarom uspieť.

Švajčiarsko

Hokejisti Švajčiarska majú na súpiske štyroch hráčov z NHL – obrancu Jonasa Siegenthalera (New Jersey Devils) a útočníkov Nica Hischiera (New Jersey Devils), Philippa Kurasheva (Chicago Blackhawks) a Tima Meiera (San Jose Sharks). Vo výbere trénera Patricka Fischera sa nachádza i 14 hráčov, ktorí získali striebro na šampionátoch v rokoch 2013 a 2018 a nechýba ani útočník Andres Ambühl (Davos), ktorý 16. účasťou vyrovnal rekord MS. Ten aktuálne patrí i jeho krajanovi, bývalému obrancovi Mathiasovi Segerovi.

Švajčiari odohrali v rámci prípravy dva dvojzápasy – proti Rusku a Lotyšsku – a vo všetkých zápasoch vyhrali. Veľa gólov nestrelili, avšak naopak za štyri prípravné zápasy inkasovali od oboch súperov len po jednom góle. Rusov zdolali výsledkami 3:1 a 1:0 a Lotyšov 3:0 a 2:1. Skvelú formu potvrdili Švajčiari i vo svojich prvých dvoch zápasoch na tomto šampionáte, keď najprv v sobotu zdolali Čechov 5:2 a potom v nedeľu Dánov futbalovým výsledkom 1:0. Do dnešného zápasu tak idú ako tím, ktorý spolu so Slovenskom doteraz ako jediný v skupine A nestratil ešte ani jeden bod.
Vitajte pri on-line prenose zo zápasu skupiny A Majstrovstiev sveta medzi Švajčiarskom a Švédskom. Stretnutie sa začne o 19:15.

Domov»MS v hokeji 2021»Švajčiarsko - Švédsko: ONLINE z MS v hokeji 2021