Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Švajčiari vrátili miestenku v štvorboboch, Slováci idú na ZOH

Ilustračná snímka. (Autor: eurosport.yahoo.com)
SITA|Publikované 24. jan 2014 o 11:45

Slovenskí bobisti sa definitívne predstavia na ZOH 2014 v ruskom Soči.

BRATISLAVA. Slovenskí bobisti sa napokon predstavia na zimných olympijských hrách v ruskom Soči. Niekoľkodňová neistota sa napokon zmenila na pozitívnu realitu. Na oficiálnej stránke Medzinárodnej bobovej federácie (FIBT) sa vo štvrtok objavila správa o zložení nominácie švajčiarskych bobistov.

Olympijský výbor krajiny helvétskeho kríža sa rozhodol využiť len jednu z dvoch vybojovaných miesteniek v štvorboboch, čo automaticky posúva nad čiaru Slovákov. Tým patrila po uplynulom víkende, keď vyvrcholil olympijský kvalifikačný proces, v rebríčku FIBT k 19. januáru v tejto disciplíne 38. priečka, čo znamenalo pozíciu prvých náhradníkov.

"Môžem potvrdiť, že sme pred chvíľou dostali od FIBT oficiálne potvrdenie udelenie miesta pre SR v štvorboboch," informoval Roman Buček zo SOV.

Došlo tak na slová šéfa Slovenského zväzu bobistov (SZB) Milana Jagnešáka, ktorý už v pondelok avizoval, že slovenské nádeje nemusia byť márne. Mal totiž dobré zákulisné informácie, že Švajčiari nepošlú do Soči posádku Gregora Baumanna.

Reprezentanti SR na čele s pilotom Jagnešákom sa môžu tešiť už na svoj štvrtý štart na ZOH po účastiach v Salt Lake City 2002, Turíne 2006 a Vancouveri 2010. Prvýkrát však zrejme budú chýbať v súťaži dvojbobov, v ktorých im v renkingu FIBT patrila 48. pozícia, čo v redukovanom poradí znamenalo post druhých náhradníkov.

"Naše dvojboby k dnešnému dňu nemajú miesto medzi kvalifikovanými. Nevylučujem, že sa to ešte nemôže zmeniť, ale času už nie je veľa," dodal R. Buček.

V olympijských pretekoch sa v oboch mužských disciplínach bobistov predstaví po 30 posádok.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.