Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Suverénni Nóri, Bátory štyridsiaty prvý

SITA|Publikované 12. mar 2009 o 14:04

V kvalifikácii šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Trondheime dosiahol najrýchlejší čas domáci John Kristian Dahl.

TRONDHEIM. V kvalifikácii šprintu klasickou technikou na pretekoch Svetového pohára v behu na lyžiach v nórskom Trondheime dosiahol najrýchlejší čas domáci John Kristian Dahl, ktorý 1640 m dlhý okruh s celkovým prevýšením 45 m zvládol za 3:28,11 min.

O jedinú stotinu sekundy pomalší bol hrdina nedávnych majstrovstiev sveta v českom Liberci, jeho krajan Petter Northug, o ďalších päť stotín sekundy zaostal líder celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus Švajčiar Dario Cologna. Svoju suverenitu v tejto divácky najatraktívnejšej disciplíne potvrdili Nóri, v desiatke najlepších ich hegemóniu narušil iba spomenutý Cologna, Fín Kalle Lassila na piatej priečke a Rus Alexander Panžinskij, ktorý skončil siedmy.

Jediný slovenský zástupca v 72-člennom štartovom poli Ivan Bátory obsadil 41. miesto, keď za víťazným Dahlom zaostal o 7,34 s, a do tridsaťčlenného finále sa nekvalifikoval.