Súhrn 12. dňa MS: Lotyš hovoril v televízii po česky a je hitom internetu

Lotyši sa tešia z víťazstva nad Švajčiarskom a z postupu do štvrťfinále MS.
Lotyši sa tešia z víťazstva nad Švajčiarskom a z postupu do štvrťfinále MS. (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|23. máj 2023 o 23:07

Česi letia do Tampere, Slováci domov.

RIGA. Lat-vi-ja, lat-vi-ja, kričalo celé hľadisko. Fanúšikovia dlho nepoľavili. Celý zápas povzbudzovali ako o život.

A tisícky Lotyšov sledovali zápas vo fanzóne pri štadióne.

Išlo im o všetko. Už zápas proti Švajčiarsku bol pre domáci tím ako štvrťfinále. Ak si chceli vybojovať postup medzi osem najlepších mužstiev majstrovstiev sveta, potrebovali získať aspoň bod.

Hrali obetavo, odvážne, nešetrili sa a neboli horším tímom.

Navyše Švajčiari nenastúpili v najsilnejšom zložení. Už pred zápasom mali istú prvú priečku. V poslednej tretine síce Švajčiari viedli 3:2, ale trvalo to len minútu.

S výnimkou tohto stavu boli celý čas vo štvrťfinále domáci hokejisti. Švajčiarov zdolali po predĺžení 4:3.

Radosť po víťazstve po predĺžení nemala konca.

Obranca Ralf Freibergs sa nechal trochu uniesť pri hodnotení zápasu pre Českú televíziu.

Pre Lotyšsko to bol náročný zápas. Víťazstvo aj postup do štvrťfinále sú niečo neuveriteľné.

No Švajčiari podľa neho nepotrebovali body a hrali na p..., povedal bez okolkov.

Vďaka víťazstvu sa Lotyši dokonca posunuli na 3. miesto v B-skupine. Vybojovali si ho zaslúžene.

Štvrťfinále MS si zahrajú len druhýkrát za posledných 14 rokov. Do semifinále ešte nikdy nepostúpili. Vo štvrtok sa pokúsia túto sériu prerušiť. Ich súperom bude Švédsko.

Ramsay šiel na pivo

Domov»MS v hokeji 2023»Súhrn 12. dňa MS: Lotyš hovoril v televízii po česky a je hitom internetu