Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Štyridsaťročný brankár Salfický sa dohodol s Pardubicami

(Autor: idnes.cz)
TASR|18. mar 2013 o 14:38

Má za sebou úspešnú sezónu a zdravotne je v poriadku.

PARDUBICE. Brankár Dušan Salfický podpísal nový ročný kontrakt s českým extraligovým hokejovým klubom HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.

"Dušan Salfický má za sebou veľmi úspešnú sezónu, v ktorej nás niekoľkokrát výrazne podržal. V play off išli jeho výkony ešte hore, sme radi, že sme sa dohodli na pokračovaní vzájomnej spolupráce," citovala oficiálna klubová internetová stránka športového manažéra Petra Hemského.

Nová zmluva potešila aj samotného Salfického. "Pre mňa je to ocenenie mojich výkonov, ktoré sa mi v tomto roku vydarili. Pred sezónou som vyhlasoval, že končím a sú z toho dva roky aktívneho hokeja."

O jeho pokračovaní v Pardubiciach rozhodlo aj to, že nemá žiadne zdravotné problémy. "Fyzicky na to stále mám, tak uvidíme, ako dlho ešte budem chytať. Budeme to brať rok po roku a uvidíme, kde sa to zastaví," uzavrel skúsený 40-ročný Salfický.

V tejto sezóne za Východočechov odchytal v základnej časti 34 zápasov s 90,93-percentnou úspešnosťou zákrokov, v play off ďalšie tri a jeho úspešnosť dosiahla 94,64 percent.

Súvisiace články