Čelili tým najlepším z najlepších. Slováci zabodovali iba v úvode

Slovenskí reprezentanti v stolnom tenise.
Slovenskí reprezentanti v stolnom tenise. (Autor: Slovenský stolnotenisový zväz/ facebook)
TASR|6. dec 2023 o 15:55

Set získali Jakub Zelinka s Tatianovou Kukuľkovou.

Svetový pohár miešaných tímov 2023

Čína - Slovensko 8:1

Lin Kao-jüan, Wang I-Ti - Jakub Zelinka, Tatiana Kukuľková 2:1 (-12, 6, 7)

Wang Man-jü - Barbora Balážová 3:0 (4, 2, 6)

Fan Čen-tung - Wang Yang 3:0 (7, 7, 4)

ČCHENG-TU. Slovenská stolnotenisová reprezentácia vstúpila do druhej časti Svetového pohára miešaných tímov v čínskom Čcheng-tu prehrou s najväčším favoritom. V prvom dueli finálovej skupiny čelila domácemu výberu.

Najvyššie nasadené družstvo plné hviezd svetového stolného tenisu potvrdilo svoje postavenie a nad Slovenskom zvíťazilo jednoznačne 8:1 na sety.

Zverenci trénera Jaromíra Truksu zaskočili favorita hneď v úvode, keď prvý set mixu získali nebojácnym výkonom Jakub Zelinka s Tatianovou Kukuľkovou.

Odvrátili aj dva setbaly dua Lin Kao-jüan, Wang I-Ti, pričom sami využili druhú setbalovú možnosť na 14:12. V ďalších dvoch častiach už ťahali za kratší koniec.

Barbora Balážová sa potom postavila proti Wang Man-jü, no dvojka svetového rankingu jej toho veľa nedovolila - uhrala len dvanásť bodov.

Wang Jang nastúpil na duel s lídrom svetového rebríčka s vedomím, že na predĺženie stretnutia potrebuje získať aspoň set. To sa mu síce nepodarilo, ale úradujúceho majstra sveta Fan Čen-tunga potrápil.

"S hrou v mixe môžem byť spokojný. Niektoré momenty mohli byť lepšie, ale naši sa nezľakli. Vyhrávali sme 1:0 a aj v ďalšom priebehu to bolo vyrovnané a donútili sme súperov si zobrať v treťom dejstve oddychový čas.

Zdolať Wang Man-jü je ťažké, ale očakával i vyžadoval som od Bašky lepší výkon, čo sa nepodarilo. S prehrou sa počíta, ale treba robiť v hre aspoň malé kroky k zlepšeniu výkonu. Veľký tlak, či už divákov alebo z pohľadu toho, že sa hralo proti Číne na jej pôde a proti vynikajúcej hráčke, ju trochu nahlodal.

To bolo aj u Wanga, ktorý v prvom sete podal päťdesiatpercentný výkon, akoby bol zľaknutý. V druhom zahral na 150 percent, ale aj tak to nestačilo. V treťom už úradoval za stolom fenomenálny súper.

Škoda, že sme nepridali ešte aspoň set. Chcel som, aby prišla na rad ešte štvorhra," zhodnotil pre Slovenský stolnotenisový zväz kouč Jaromír Truksa.

Slováci figurujú v aktuálnom poradí na 7. mieste, vo štvrtok ich čakajú ďalší dvaja adepti na medailové priečky - najskôr Kórejčania a potom Japonci.

Priebežné poradie skupiny o 1. až 8. miesto

Poradie

Krajina

Body 

Skóre

1.

Čína

4

16:1

2.

Japonsko

4

16:2

3.

Kórejská republika

4

16:7

4.

Nemecko

3

12:9

5.

Švédsko

3

8:12

6.

Francúzsko

2

7:16

7.

Slovensko

2

2:16

8.

Taiwan

2

2:16

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Čelili tým najlepším z najlepších. Slováci zabodovali iba v úvode