Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Štochl je opäť hádzanárom roka

Sportnet|Publikované 4. jan 2011 o 19:20

Brankár Štochl a spojka Tóthová vyhrali anketu hádzanár roka.BRATISLAVA. Najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2010 sa stali Richard Štochl a Alžbeta Tóthová. Štochl zopakoval svoje prvenstvo z predchádzajúceho ročníka. Tridsaťpäťročný brankár vyhral anketu SZH už šiestykrát, čím nemá konkurenciu.

Rodák z Michaloviec získal najviac bodov vďaka výkonom v reprezentácii, v kde sa výraznou mierou zaslúžil o postup na MS vo Švédsku a aj vydarený vstup do kvalifikácie ME, v ktorej sú Slováci na čele 4. skupiny.

Štochl sa na klubovej úrovni tešil zo slovinského double s RK Celje Pivovarna Laško. Cez leto prestúpil do elitného francúzskeho družstva Montpellier, v ktorom sa už v prvej časti tejto sezóny stal výraznou oporou.
„Teším sa, že som opäť obhájil prvenstvo a cením si ho ako každé predchádzajúce. Mal som výborný rok, jeden z najlepších. Podarilo sa mi splniť všetky športové ciele," povedal Štochl.

Tridsaťdvaročná spojka Alžbeta Tóthová získala ocenenie pre najlepšiu hádzanárku štvrtýkrát.

Najlepšia sedmička: Štochl - Martin Straňovský, Csaba Szücs ml. Peter Kukučka, Tomáš Mažár, Daniel Valo, Tomáš Urban
ženy: Žaneta Tóthová - Dagmar Stuparičová, Alžbeta Tóthová, Petra Beňušková , Petra Štetáková, Lýdia Jakubisová, Simona Pileková

Súvisiace články