Stoch dal ďalší gól a zariadil výhru Twente

Miroslav Stoch
Miroslav Stoch (Autor: sita)
TASR|1. nov 2009 o 12:04

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch zariadil gólom v 40. minúte výhru jeho Twente Enschede v 12. kole holandskej ligy na trávniku Rody Kerkrade 2:1 a podieľal sa aj na prvom presnom zásahu hostí.

AMSTERDAM.

V 34. minúte vyčaroval finálnu prihrávku z hĺbky poľa Kostaričanovi Ruizovi, ktorý sám pred brankárom otvoril skóre.

Na dvojgólový rozdiel zvyšoval Stoch po svojej typickej zasekávačke vo vnútri šestnástky, keď sa zbavil obrancu a prudkou strelou pod brvno nedal domácemu brankárovi najmenšiu šancu.

Stoch: Teším sa, že mi to tam začalo padať

"Aj tentoraz som mal trošku šťastia, lopta bola 'líznutá' obrancom, ale dôležité je, že skončila v sieti," povedal "Miňo" na svojej oficiálnej internetovej stránke www.miroslavstoch.com.

V 86. minúte Stoch za ovácií priaznivcov hostí opustil hraciu plochu.

Slovenský reprezentant má v novom ročníku holandskej Eredivisie na svojom konte už štyri góly, pred týždňom otvoril strelecký účet v domácom dueli proti Groningenu (4:0).

"Teším sa, že mi to tam začalo padať. Na začiatku sezóny som triafal tyčky, brvná, raz zasiahli brankári, potom zas obrancovia na bránkovej čiare, tak verím, že smolu som si vybral a budem pokračovať v nastolenom trende," dodal Stoch.