Nedeľa, 16. mája, 2021Meniny má Svetozár

Stíhali ho šiesti. Márne. Weiss dal gól po nádhernom sóle

Weiss v akcii. (Autor: lekhwiyaclub.com/ar/)
Pavol Spál|1. dec 2014 o 00:42

Vladimír Weiss mladší prebral loptu ešte na vlastnej polovici ihriska a rozbehol sa krížom cez celého ihrisko.

BRATISLAVA. Spravil to rýchlo, sebavedome až drzo. Akoby sa vyučil u juhoamerických driblérov.

Šiesti protihráči sa ho snažili zastaviť. Márne. Nestíhali. Weiss obstrelil aj brankára.

Dvadsaťpäťročný krídelník takto skóroval v drese katarského klubu Lekhwiya SC v nedeľňajšom dueli 11. kola tamojšej najvyššej súťaže na pôde klubu Al-Shahaniya. Práve v ten istý deň oslavoval Slovák narodeniny. Lekhwiya vyhrala 5:0.

Úradujúci majster so sídlom v Dauhe sa ziskom troch bodov dostal na čelo Qatar Stars League. Pre Weissa bol nedeľňajší gól tretím ligovým v tejto sezóne.

Slovenský krídelník prešprintoval zhruba päťdesiat metrov. Celé sólo trvalo osem sekúnd, Weiss potreboval sedem dotykov. Z toho päť pravou nohou. Podobné sóla predvádzal už v drese juniorky Manchester City.

Sólom cez presilu protihráčov upútal aj v súboji za národný tím proti Turecku. "Je to svojský chlap. Našou úlohou bolo dostať to z neho. Škoda, že odišiel do arabského sveta, kde súťaž nie je taká kvalitná. Nehovorím, že sa tam netrénuje, ale pri 50 stupňoch to určite nie je ono," povedal nedávno o Weissovi tréner národného tímu Ján Kozák.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články