Števková v 4. kole SP v Mont Sainte Anne na 35. mieste

TASR|24. jún 2007 o 17:14

Mont Sainte Anne 24. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike Janka Števková obsadila na štvrtom podujatí Svetového pohára v cross ...

Mont Sainte Anne 24. júna (TASR) - Slovenská reprezentantka v horskej cyklistike Janka Števková obsadila na štvrtom podujatí Svetového pohára v cross country v kanadskom stredisku Mont Sainte Anne konečné 35. miesto s vyše jedenásťminútovou stratou na víťaznú Rusku Irinu Kalentjevovú.

Pre zverenku trénera Tomáša Legnavského je to najlepší výsledok v aktuálnej sezóne, v porovnaní s 3. kolom SP vo švajčiarskom Champéry si 31-ročná rodáčka z Martina polepšila o sedem priečok. Kalentjevová na technicky náročnej trati triumfovala s náskokom desiatich sekúnd pred Číňankou Ren Chengyuan, tretia skončila Nemka Sabine Spitzová.

výsledky:

ženy: 1. Irina Kalentjevová (Rus.) 1:39:00,42, 2. Ren Chengyuan (Rus.) 1:39:10,75, 3. Sabine Spitzová (Nem.) 1:39:25,28...35. Janka ŠTEVKOVÁ (SR) 1:50:08,91