Števková až v piatej desiatke

SITA|8. sep 2007 o 14:38

FORT WILLIAM 8. septembra (SITA) - Slovenská reprezentantka Janka Števková obsadila v country crosse žien kategórie elite na svetovom šampionáte v horskej cyklistike v škótskom stredisku Fort William ...

FORT WILLIAM 8. septembra (SITA) - Slovenská reprezentantka Janka Števková obsadila v country crosse žien kategórie elite na svetovom šampionáte v horskej cyklistike v škótskom stredisku Fort William 43. pozíciu. Tridsaťjedenročná Pezinčanka si tak o jedno miesto vylepšila osobné maximum Z MS 2005 v talianskom Livigne, kde skončila na 44. mieste. Členku tímu CK MTB Dohňany čaká o týždeň v slovinskom Maribore finále Svetového pohára. Druhá zo Sloveniek Ľubomíra Kalinová sa na štart nakoniec nepostavila. Majsterkou sveta sa stala Ruska Irina Kalantjevová, ktorá sa s traťou dlhou 34,2 km popasovala za 1:44:08 h. Druhá dojazdila so stratou 39 s Sabine Spitzová z Nemecka, tretie miesto patrí Číňanke Jing-Jing Wang (+1:42 min).

MS v horskej cyklistike v stredisku Fort William - sobota - výsledky:

Cross country - ženy elite (34,2 km):

1. Irina Kalantjevová (Rus.) 1:44:08 h, 2. Sabine Spitzová (Nem.) +39 s, 3. Jing-Jing Wang (Čína) +1:42 min, 4. Marie-Helene Premontová (Kan.) +3:16, 5. Rosara Josephová (N. Zél.) +3:34, 6. Catherine Pendrelová (Kan.) +4:11, 7. Anna Szafraniecová (Poľ.) +4:37, 8. Lene Bybergová (Nór.) +4:50, 9. Georgia Gouldová (USA) +5:03, 10. Blaža Klemenčičová (Slovin.) +5:59, ..., 43. JANKA ŠTEVKOVÁ (SR) +14:23.