Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Zranil sa v zápase Slovenska s Českom. Koleno nedržalo pokope, vraví

Lukáš Štetina v zápase Slovensko - Česko. (Autor: TASR)
TASR|2. okt 2020 o 09:05

Môže pauzovať šesť až deväť mesiacov, či dokonca dlhšie.

PRAHA. Slovenský futbalový reprezentant Lukáš Štetina sa zotavuje po operácii kolena, ktoré si poranil v zápase Ligy národov proti Česku (1:3).

Okrem plastiky krížneho väzu mu museli lekári prišiť aj bočný väz, pauzovať by mal minimálne šesť mesiacov.

Zranenie mu nechtiac spôsobil klubový spoluhráč a kapitán českej reprezentácie Bořek Dočkal ešte v prvom polčase duelu, keď Štetina odkopával loptu a po Dočkalovom dostúpení si podvrtol koleno.

Manželka sa stará o dve deti, žartuje

"Až samotný operačný zákrok ukázal presný rozsah zranenia. Nebolo to nič príjemné, keď mi po operácii oznámili, že okrem plastiky krížneho väzu museli prišiť aj bočný, pretože koleno nedržalo pokope.

Teší ma aspoň to, že operácia prebehla podľa slov lekárov bez akýchkoľvek komplikácií," povedal pre web svojej zastupiteľskej agentúry Football Service Agency (FSA) Štetina, ktorého pred dvomi týždňami operovali v pražskej Ústrednej vojenskej nemocnici.

"Momentálne mám na nohe ortézu a šesť týždňov budem nosiť barly. Každých štrnásť dní si prestavujem fixáciu o tridsať stupňov, takže na konci už zohnem koleno do pravého uhla.

Okrem toho absolvujem rôzne rehabilitačné cviky, na čo máme v Sparte dobré podmienky. Dôležité je, aby neochabli okolité svaly, a tak sa snažím ich čo najviac precvičiť aj v domácom prostredí," pokračoval 29-ročný obranca.

Teraz je v plnej opatere svojej manželky Martiny. "Maťka má teraz starostí až-až a veľmi jej ďakujem za nekonečnú ochotu a obetavosť. Zo srandy hovorím, že teraz má dve deti, okrem malého Samka aj mňa, pretože sám toho veľa nespravím. Klobúk dole, ako to všetko zvláda," dodal

Šesť až deväť mesiacov pauza

Pri dlhých dňoch sa môže venovať veciam, na ktoré mu pri bežnom programe až tak veľa času nezostáva.

"Užívam si chvíle s rodinou a synom, ktorého môžem pozornejšie sledovať ako sa vyvíja, rastie a objavuje nové veci. V týchto ťažkých časoch mi to psychicky veľmi pomáha," dodal slovenský reprezentant.

Pozorne bude sledovať barážový duel s Írskom o postup na EURO 2020.

"Chalanom budem na diaľku držať palce. Určite je v našich silách, aby sme Írov porazili, obzvlášť, keď hráme doma. V nominácii sú silné mená, a tak pevne verím, že svoju rolu zvládneme a posunieme sa do finále."

Odhadovaná pauza pri tomto druhu zranenia je šesť až deväť mesiacov, v niektorých prípadoch ešte dlhšie.

V optimistickom prípade a ak bude liečba prebiehať bez komplikácií, by Štetina do mohol hry zasiahnuť v druhej polovici jarnej časti sezóny.

Súvisiace články