Tsitsipas premiérovo vyhral turnaj Masters. Lomcujú mnou emócie, uviedol

Sportnet|18. apr 2021 o 16:27 (aktualizované 18. apr 2021 o 17:02)

Finále trvalo iba 72 minút.

ATP Monte Carlo 2021 - finále

Stefanos Tsitsipas (Gr.-4) - Andrej Rubľov (Rus.-6) 6:3, 6:3

MONTE CARLO. Grécky tenista Stefanos Tsitsipas získal na antuke v Monte Carle prvý titul z turnajov Masters 1000.

Vo finále zvíťazil ako nasadená štvorka nad šestkou turnaja Rusom Andrejom Rubľovom hladko 6:3, 6:3.

Zápas trval iba 72 minút. Tenisti sa stretli v siedmom vzájomnom zápase, Tsitsipas vedie bilanciu tesne 4:3.

Dvadsaťdvaročný grécky tenista sa do finále turnaja kategórie Masters dostal tretí raz, v predchádzajúcich dvoch pokusoch neuspel. V roku 2019 však ovládol Turnaj majstrov.

O rok starší Rubľov si vo finále tejto kategórie zahral premiérovo.

"Lomcujú mnou emócie. Je to najväčší triumf v mojej doterajšej kariére. Cením si ho o to viac, že som ho dosiahol na domácej pôde a navyše na antuke.

Pred zápasom tam bola nervozita, no som hrdý na to, ako som to zvládol," uviedol Tsitsipas pre akreditované médiá.

Domov»Tenis»Tsitsipas premiérovo vyhral turnaj Masters. Lomcujú mnou emócie, uviedol