Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Srbsko vydrelo finále Davis Cupu, zabojuje proti Čechom

Novak Djokovič (Autor: SITA/AP)
SITA|15. sep 2013 o 16:02

Prvým finalistom Davisovho pohára 2013 sa stalo Česko. V súboji o titul sa stretne so Srbskom.

BRATISLAVA. Stretnutie Srbsko - Kanada v semifinále Davisovho pohára 2013 sa skončilo víťazstvom 3:2 pre favorizovaný srbský tím.

Na antuke v Belehrade udržal domácim nádej na postup do finále líder svetového rebríčka Novak Djokovič, ktorý prekonal Milosa Raonica 7:6 (1), 6:2, 6:2. Na rozhodujúci zápas v Beogradskej arene nastúpil Janko Tipsarevič, ktorý zdolal Pospisila 7:6 (3), 6:2, 7:6 (6).

Srbsko bude v dueli o trofej hostiť obhajcov Čechov, ktorí si v semifinále poradili s Argentínčanmi 3:2.

Finále bude pre balkánske družstvo možnosťou vymazať spomienku na minuloročnú pražskú antukovú štvrťfinálovú prehru 1:4.

Davis Cup - semifinále ročníka 2013:

ČESKO - ARGENTÍNA 3:2

Piatok:

Radek Štěpánek - Juan Monaco 7:6 (3), 6:3, 6:2

Tomáš Berdych - Leonardo Mayer 6:4, 4:6, 6:3, 6:4

Sobota:

Tomáš Berdych, Radek Štěpánek - Carlos Berlocq, Horacio Zeballos 6:3, 6:4, 6:2

Nedeľa:

Lukáš Rosol - Horacio Zeballos 6:4, 6:7 (6), 4:6

Jiří Veselý - Leonardo Mayer 4:6, 4:6

SRBSKO - KANADA 3:2

Piatok:

Novak Djokovič - Vasek Pospisil 6:2, 6:0, 6:4

Janko Tipsarevič - Milos Raonic 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 8:10

Sobota:

Ilja Bozoljac, Nenad Zimonjič - Daniel Nestor, Vasek Pospisil 7:6 (6), 4:6, 6:3, 6:7 (5), 8:10

Nedeľa:

Novak Djokovič - Milos Raonic 7:6 (1), 6:2, 6:2

Janko Tipsarevič - Vasek Pospisil 7:6 (3), 6:2, 7:6 (6)

Baráž o svetovú skupinu:

ŠPANIELSKO - UKRAJINA 5:0

Piatok:

Fernando Verdasco - Alexandr Dolgopolov 3:6, 6:4, 6:4, 6:2

Rafael Nadal - Sergij Stachovskij 6:0, 6:0, 6:4

Sobota:

Marc López, Rafael Nadal - Denis Molčanov, Sergij Stachovskij 6:2, 6:7 (6), 6:3, 6:4

Nedeľa:

Marc López - Denis Molčanov 6:3, 6:3

Fernando Verdasco - Vladislav Manafov 6:2, 6:1

HOLANDSKO - RAKÚSKO 5:0

Piatok:

Robin Haase - Oliver Marach 6:4, 6:3, 6:1

Thiemo De Bakker - Jürgen Melzer 5:7, 7:5, 5:7, 6:4, 6:1

Sobota:

Robin Haase, Jean-Julien Rojer - Julian Knowle, Oliver Marach 4:6, 6:3, 6:4, 7:5

Nedeľa:

Jesse Huta Galung - Jürgen Melzer 3:6, 7:5, 6:3

Thiemo De Bakker - Oliver Marach - bez boja, Marach nenastúpil

CHORVÁTSKO - VEĽKÁ BRITÁNIA 1:4

Piatok:

Borna Čorič - Andy Murray 3:6, 0:6, 3:6

Ivan Dodig - Daniel Evans 6:3, 6:2, 6:3

Sobota:

Ivan Dodig, Mate Pavič - Colin Fleming, Andy Murray 3:6, 2:6, 7:6 (6), 1:6

Nedeľa:

Ivan Dodig - Andy Murray 4:6, 2:6, 4:6

Mate Pavič - Daniel Evans 4:6, 6:7 (4)

ŠVAJČIARSKO - EKVÁDOR 4:1

Piatok:

Stanislas Wawrinka - Emilio Gómez 6:4, 6:3, 6:3

Marco Chiudinelli - Julio Campozano 3:6, 6:1, 6:3, 7:6 (7)

Sobota:

Michael Lammer, Stanislas Wawrinka - Emilio Gómez, Roberto Quiroz 6:3, 6:4, 3:6, 6:7 (7), 6:4

Nedeľa:

Michael Lammer - Roberto Quiroz 6:3, 2:6, 6:2

Marco Chiudinelli - Gonzalo Escobar 0:6, 5:7

NEMECKO - BRAZÍLIA 4:1

Piatok:

Philipp Kohlschreiber - Rogério Dutra Silva 6:3, 7:5, 6:4

Florian Mayer - Thomaz Bellucci 6:4, 6:1, 6:2

Sobota:

Daniel Brands, Martin Emmrich - Marcelo Melo, Bruno Soares 3:6, 4:6, 4:6

Nedeľa:

Daniel Brands - Thomaz Bellucci 6:4, 6:2, 6:3

Florian Mayer - Rogério Dutra Silva 6:4, 6:4

POĽSKO - AUSTRÁLIA 1:4

Piatok:

Lukasz Kubot - Lleyton Hewitt 1:6, 3:6, 2:6

Michal Przysiezny - Bernard Tomic 5:7, 6:7 (1), 4:6

Sobota:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski - Chris Guccione, Nick Kyrgios 5:7, 6:4, 6:2, 6:7 (5), 6:4

Nedeľa:

Lukasz Kubot - Bernard Tomic 4:6, 6:7 (5), 3:6

Michal Przysiezny - Nick Kyrgios 1:4 - skreč, Przysiezny odstúpil

BELGICKO - IZRAEL 3:2

Štvrtok:

Steve Darcis - Dudi Sela 6:1, 6:2, 6:2

Ruben Bemelmans - Amir Weintraub 3:6, 6:2, 7:6 (2), 6:7 (4), 4:6

Piatok:

Steve Darcis, Olivier Rochus - Jonathan Erlich, Andy Ram 3:6, 7:5, 6:1, 5:7, 3:6

Nedeľa:

Ruben Bemelmans - Dudi Sela 7:5, 3:6, 6:0, 6:4

Steve Darcis - Amir Weintraub 6:2, 6:2, 6:2

Pozn.: V sobotu sa nehralo pre sviatok Yom Kippur.

JAPONSKO - KOLUMBIA 3:2

Piatok:

Kei Nišikori - Alejandro Falla 6:3, 6:4, 6:4

Go Soeda - Santiago Giraldo 4:6, 6:3, 5:7, 6:3, 1:6

Sobota:

Tacuma Ito, Juiči Sugita - Juan Sebastián Cabal, Robert Farah 1:6, 2:6, 1:6

Nedeľa:

Kei Nišikori - Santiago Giraldo 6:1, 6:2, 6:4

Go Soeda - Alejandro Falla 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

Súvisiace články