Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Djokovič chcel, aby Becker zostal. Ten však mal podmienku

Becker má pokračovať v pozícii Djokovičovho tré (Autor: TASR/AP)
Miloslav Šebela|7. dec 2016 o 14:22

Novak nevenoval toľko času príprave na kurte v posledných mesiacoch, ako by mal a dobre to vie, tvrdí tenisová legenda.

BRATISLAVA, LONDÝN. Od začiatku to bola jasná dohoda. Mala pomôcť zvýšiť Novakovi Djokovičovi sebavedomie, mentálnu prípravu a urobiť z neho šampióna.

Spolupráca srbského tenistu s Borisom Beckerom sa začala v roku 2013 a Djokovič bol v priebehu troch sezón na kurtoch takmer neporaziteľný.

Do novej sezóny vstúpi Becker ako televízny komentátor Eurosportu, trénovať bývalú svetovú jednotku už nebude.

Becker mal podmienku

Hoci Djokovič oznámil, že sa tak stalo po vzájomnej dohode, denník Bild tvrdí, že tenista chcel, aby Becker ostal v jeho tíme.

Ponúkol mu novú zmluvu, Becker však mal podmienku a keďže na tú Djokovič nepristúpil, končí.

„Posledný polrok bol veľmi náročný v rôznych ohľadoch. Ako tréner som mal trochu zviazané ruky, pretože som sa nemohol venovať tomu, čo som považoval za potrebné,“ povedal Becker pre CNN.

„Novak nevenoval toľko času príprave na kurte v posledných mesiacoch, ako by mal a dobre to vie.“

Beckerovi sa nepáčilo, že Djokovič má okolo seba stále viac ľudí, ktorí ho ovplyvňujú. Najviac mu prekážalo, že veľa času trávi s mentálnym koučom Pepem Imazom.

Na seanse bola aj Hantuchová

Španiel sa ním objavil aj na turnajoch v Paríži a v Londýne. Hoci je Imaz bývalý tenista a má aj vlastnú akadémiu, má skôr povesť duchovného vodcu či akéhosi guru.

Jeho filozofiou je, že cestou ku skutočnému šťastiu je láska, dlhé objatia a vnútorná harmónia.

Djokovič si vedel na margo Beckera aj zažartovať:

Na jednej zo seáns, ktoré Imaz organizoval, sa dokonca po boku Djokoviča objavila aj slovenská tenistka Daniela Hantuchová. Pozval ju práve Djokovič.

„Dobre sa poznám s Novakom a jeho mladším bratom, tak ma poprosili, či by som neprišla. Aj sme si párkrát zahrali, čo bolo skvelé - hrať s najlepším tenistom," vravela Hantuchová pre SME.

Trénerom Djokoviča naďalej zostáva Marián Vajda. Vedie ho už vyše desať rokov, tenista naňho nedá dopustiť a dôveruje mu.

Vajda: Dosiahol všetko, cíti sa vyčerpaný

Srbský tenista má za sebou veľmi turbulentný rok. Začal ho ako najlepší tenista sveta, vyhral dva grandslamy a na kurte pôsobil neohrozene. Na Roland Garros skompletizoval kariérny grandslam.

V druhej polovici roka sa však trápil. Akoby stratil motiváciu. Rýchlo vypadol z olympijského turnaja, v zápasoch robil chyby.

Na jeseň v Šanghaji od frustrácie rozbil raketu, roztrhal tričko a hádal sa s rozhodcom. Nedarilo sa mu a bolo to na ňom vidieť. Na konci roka prišiel aj o post svetovej jednotky.

„Je ťažké pre neho nájsť novú motiváciu, keď dosiahol všetko,“ bráni ho Vajda. „Novak do tenisu investoval veľa energie a je vyčerpaný. Po toľkých rokoch a úspechoch je prirodzené, že prišiel aj útlm.“

Becker verí, že Djokovič sa vráti v najlepšej forme.

"Som presvedčený, že v budúcej sezóne sa opäť vráti na vrchol. Prehry i strata prvého miesto v renkingu ho iste boleli, ale niekedy ten pocit musíte zažiť. Myslím, že sa vráti do starej dobrej formy. Samozrejme, musí na sebe pracovať, úspech nepríde zadarmo," povedal Becker pre Sky Sports.

Súvisiace články